tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 16 kwietnia 2013

„Pamiętnik nastolatki“ - Beata Andrzejczuk - recenzja


Beata Andrzejczuk jest polską pisarką oraz laureatką wielu nagród literackich, m. in. Sosnowieckie Pióro, O Rubinową Hortensję, Polaków pamiętnikarski portret własny, Młodzież o sobie i o Polsce i wielu innych. Jej książka pt. „Pamiętnik nastolatki” otrzymała wiele nagród: „Najlepsza książka na jesienno-zimowe wieczory” (wybór jury), wybór jury wortalu literackiego Granice.pl, „Najlepsza książka na jesienno-zimowe wieczory” (wybór internautów), oraz „Najlepsza książka na gwiazdkę”.

Pamiętnik nastolatki - Beata AndrzejczukPamiętnik nastolatki jest pierwszą częścią z serii pięciu książek, natomiast szósta część ma zostać wydana jeszcze w tym roku.

Bohaterką książki, jak i narratorką jest Natka, uczennica szkoły gimnazjalnej. Natka jest normalną nastolatką, podobną do innych dziewczyn w jej wieku. Książka opisuje cały rok szkolny Natalii, jej obowiązki związane z uczęszczaniem do pierwszej klasy gimnazjum, (z którymi sobie bardzo dobrze radzi), jak i pierwsze miłości, problem - którego chłopaka ma wybrać – Jacka czy Bartka. 
Natka ma setki pomysłów na minutę, na szczęście nie każdy chce je realizować, Oczywiście pojawiają się także kłopoty, lecz bohaterka umie sobie z nimi szybko radzić.

Lektura jest napisana fajnym językiem dla czytelnika. Wciąga tak bardzo, że zapomina się o innych rzeczach, jak było w moim przypadku. 

Pamiętnik polecam głównie dziewczynom (bo to nie rodzaj książki dla Panów) ze starszych klas podstawówki, a także gimnazjalistkom. Jeśli chcesz poczytać o codziennym życiu nastolatki, jej radościach i smutkach, sukcesach i porażkach, to znalazłaś pozycję dla siebie:)

Klaudii, 14 lat

Za fajny pamiętnik dziękuje Wydawnictwu Rafael.

8 komentarzy:

 1. Uważam, że ta książka jest jedną z najlepszych jaką przeczytałam. Lektura mnie bardzo wciągnęła i zainteresowała. Książkę tę polecam przede wszystkim nastolatkom w wieku 11-15 lat.
  Ola ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka jest cudowna! Wciąga na maksa! Przy każdej części płakałam.... Jest taka romantyczna i wzruszająca. Pani Beata napisała naprawdę niesamowitą książkę :)
  Iwa :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja również płakałam, to naprawdę niesamowita książka, a trzyma w napięciu do ostatniego zdania ;)

   Usuń
 3. Uwielbiam tę książkę. Jest najlepsza. Potrafi zainteresować czytelnika i trzyma w napięciu przez co nie można się od niej oderwać. Czekam na kolejne części. Gratuluje pomysłu na tak wspaniałą książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka jest cudowna. Naprawdę, w pewnych momentach płakałam jak dziecko cudowne. Pani Beata ma dar od Boga mając taki talent do pióra mogąc napisać coś tak piękniego

  OdpowiedzUsuń
 5. książka cudowna uwielbiam ją. nie wyobrażam sobie gdyby nie było PN. Mega książka !!!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ta książka jest cudna 1 część PN CZYTAŁAM przez 1 tydzień a drugą przez 2 dni Pani Beata jest świetna i ma do pisania ogromny dar jak Ci sławni pisarze jednak wole napisane książki pani Beaty niż te sławnych pisarzy. Pozdrawiam serdecznie PANIĄ BEATĘ i całą redakcję.:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Przeczytałam jakiś czas temu i bardzo mi sie spodobała :)
  http://klamczuchyoceniaja.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń