tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 26 kwietnia 2013

"Pas Deltory. Ruchome piaski" - Emily Rodda - recenzja

Wreszcie zabrałam się za lekturę czwartej części „Pasa Deltory”. Od samego początku miałam nadzieję, że autorce nie zabrakło pomysłów na uczynienie tego tomu tak samo, lub jeszcze bardziej interesującego od poprzednich. O tym, czy się nie zawiodłam, przeczytajcie sami…

Lief, Barda i Jasmine posiadają już trzy kamienie - są zatem prawie w połowie wędrówki. Jak wiadomo nam już z poprzednich części - pozostałe klejnoty są ukryte w najniebezpieczniejszych miejscach państwa, ale przyjaciele, zaprawieni w bojach, ani myślą zawrócić. Po pokonaniu szczurów i wielkiego węża ruszają na dalszą wyprawę. Tym razem los zaprowadzi ich nad Ruchome Piaski. Czyż nie brzmi to niebezpiecznie? W końcu już na samym początku drogi zostają zaatakowani przez straszliwe ptaki Ak-baba…Z jakimi przeciwnikami zmierzą się jeszcze nasi bohaterowie?
Z  kim przyjdzie im walczyć o kolejny klejnot?Znów z przyjemnością mogę wszystkich zachęcić do podróży wraz z bohaterami! Jeśli musiałabym wybrać z tych czterech części ulubioną - byłaby to właśnie część czwarta! W tym tomie akcja okazuje się być jeszcze bardziej napięta, niż w pozostałych książkach cyklu, a znani już nam bohaterowie, podejmują jeszcze więcej zaskakujących decyzji. 

Do czytania zapraszam wszystkich fanów cyklu!!!

Ania, 15 lat

Za kolejną część serii dziękuję Wydawnictwu Egmont.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz