tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 8 kwietnia 2013

"Pretty Little Liars 11: Olśniewajace" - Sara Shepard - recenzja


„Pretty Little Liars Olśniewające” to kolejna niezwykła część bestsellerowej powieści napisanej przez Sarę Shepard.

„Każdy coś ukrywa…” A.Pretty Little Liars. Olśniewające - Sara ShepardJeden z głównych wątków tej części to ciąża Emily. Dziewczyna jest zrozpaczona, bo musiała oddać dziecko rodzinie zastępczej, która niedługo po tym się wyprowadza. Gayle – nowa bohaterka, wpływowa milionerka, która wspomaga kampanie wyborczą Toma Martina - ojca Hanny, zawsze pojawia się w najmniej oczekiwanym miejscu. Dziewczyny zaczynają podejrzewać ją o podszywanie się pod A. jednak aby to udowodnić muszą znaleźć niepodważalny dowód. Nie jest to tak łatwe jak podejrzewają.

Hanna oprócz nękania A. ma kolejny problem. Jej były chłopak – Mike znalazł sobie nową dziewczynę. Kłamczucha zrobi wszystko, aby do niej wrócił.

Czy ośmieszy się przed całym miastem tylko po to, aby odzyskać ukochaną osobę?

Spencer przestaje być takim niewiniątkiem za jaką ją wszyscy uważają. Narkotyki, imprezy i chęć dostania się do najpopularniejszego klubu na uniwersytecie prowadzą do poważnych kłopotów.

Co dziewczyna zrobi dla popularności? 
Czy będzie w stanie przetrwać ciężkie próby, które szykuje dla niej A.?

Aria obiecała Noelowi, że w ich związku nie będzie żadnych kłamstw. Kiedy jednak pewnego dnia w sklepie widzi ojca chłopaka przebranego za kobietę, postanawia zataić to, bojąc się, że to może zniszczyć jego rodzinę. A. szantażuje ją, że wyjawi Noelowi prawdę, jeśli dziewczyna z nim nie zerwie. Aria musi podjąć decyzję, która na pewno nie będzie dla niej łatwa.

Czy ich miłość przetrwa kłamstwa?

A. nadal  nie daje spokoju dziewczynom. Szantażuje je, a one bojąc się wyjawienia prawdy wykonują jej wszystkie polecenia.

Czy postawią się A. i wygrają tę wojnę? 
Kto jest A.?
Czy Ali przeżyła?
Kto musi jeszcze zginąć, by dziewczyny zdały sobie sprawę, że A. jest kilka kroków przed nimi?

Książka „Olśniewające” tak jak pozostałe części trzyma w napięciu od początku do końca. Podobnie jak one - jest niesamowita. Dzięki wyrazistej czcionce czyta się ją bardzo szybko. Każdy z tomów stawia nowe pytania, na które nie potrafisz odpowiedzieć.  

Polecam książkę wszystkim nastolatkom i nie tylko.

 Cassandra, 16 lat

Za kolejną część PLL dziękuję Wydawnictwu Otwarte. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz