tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 2 kwietnia 2013

„Zagadka Stambułu” - Laurence O’Bryan - recenzja


Laurence O’Bryan to irlandzki pisarz, autor powieści „Zagadka Stambułu” i „Zagadka Jerozolimy”. Obie te powieści są wciągającymi thrillerami.

ZAGADKA STAMBUŁU
Fabuła recenzowanej powieści jest dość prosta – ginie mężczyzna, a jego przyjaciel wyrusza do Stambułu, aby zidentyfikować jego ciało. Ofiara tylko pracowała nad mozaikami w Kościele Mądrości Bożej, czemu więc została znaleziona z odciętą głową przed budynkiem? 

Celem Seana jest rozwiązanie tej zagadki, jednak już pierwszego dnia pobytu w Turcji ktoś próbuje targnąć na jego życie. W ucieczce pomaga mu Isabel z Konsulatu Brytyjskiego. Wspólnie odkrywają coraz więcej tajemnic prowadzących do zagadkowej śmierci. Nie wiedzą, że ściga ich bezwzględny zabójca…

Czy uda im się odkryć, kto i dlaczego zabił Aleka?
Jakie tajemnice skrywają podziemia miasta?

Aby udzielić odpowiedzi na powyższe pytania, przeczytajcie tę powieść, ponieważ jest ona tego warta. Narratorem nie jest tylko główny bohater, w niektórych rozdziałach został przedstawiony punkt widzenia różnych postaci. Ocenę podnoszą opisy miasta, które są szczegółowe i bardzo dobrze przybliżają czytelnikowi jego wygląd.

Podobał mi się również przekaz autora, że wszystko, co robimy ma swoje konsekwencje w przyszłości. Laurence O’Bryan ukazał, że jedno z pozoru nic nieznaczące wydarzenie, może zmienić życie o 180 stopni. Te właśnie wątki historyczne z przeszłości podniosły moja ocenę dotyczącą książki.

„Zagadka Stambułu” to obowiązkowa powieść dla fanów thrillerów z elementami historii. Mimo, iż posiada ona prawie 400 stron, szybko się ją czyta. Na końcu znajdują się ciekawe czarno-białe fotografie.  


Serdecznie polecam
Kamila, 16 lat

Wydawnictwu Hachette dziękuję za ciekawy thriller.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz