tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 21 maja 2013

"Geniusz Kuba" - Sabine Zett - recenzjaSabine Zett jest autorką książki pt. „Geniusz Kuba”. Utwór ukazał się w 2013 roku nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Geniusz Kuba - Sabine ZettKuba Kotbrzuch- najbardziej lubiany chłopak w szkole, geniusz sportowy, obiekt westchnień wszystkich dziewczyn. Zwłaszcza Violi. Tak przynajmniej wyglądają jego marzenia, które są bardzo dalekie od rzeczywistości. Kuba jest uczniem szóstej klasy i najchętniej całe dnie spędzałby ze swoim najlepszym przyjacielem Nikiem lub snuł plany jak stać się super-bohaterem. Jest święcie przekonany o swojej wyjątkowości zwłaszcza o tym, że jest genialnym połączeniem Cristiana Ronaldo oraz Davida Beckhama.

Czy Kuba zrealizuje swój plan aby zostać super-bohaterem oraz asem sportowym?

Książka już od pierwszych stron spodobała mi się. Prosty, przystępny język oraz styl pisania sprawiają, że utwór czytało się z przyjemnością. Dodatkowo pomysły i przygody głównego bohatera oraz jego przyjaciela sprawiają, że chłopcy od razu zdobywają sympatie czytelnika.
Cały utwór został wzbogacony czarno - białymi ilustracjami autorstwa Ute Krause.

Pomimo, że ta książka została napisana z myślą o osobach w przedziale wiekowym 10-14 lat, uważam, że mogą po nią sięgnąć również trochę starsi czytelnicy. Polecam tę książkę głównie osobom, które mają ochotę zapoznać się z zabawnymi przygodami Kuby i na chwilę oderwać się od rzeczywistości.


Tilia, 16 lat

Za sympatyczne chwile z książką dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz