tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 21 maja 2013

"Lisia" - Ewa Nowak - recenzjaNowa książka Ewy Nowak adresowana jest do młodszych czytelników- takich w wieku głównej bohaterki- około siedmiu, ośmiu lat. Należy do serii „Księżycowy Kamień” wydawnictwa Egmont.
Sięgnęłam po nią, ponieważ Ewa Nowak to jedna z moich ulubionych autorek. I tym razem też się nie zawiodłam. Książeczka, mimo, że dla dzieci zdecydowanie młodszych ode mnie, sprawiła, że wprost nie mogłam oderwać się od lektury… Ale do rzeczy:

Ania Pajdka, którą rodzice i starsza siostra nazywają Lisią (z powodu jej chytrej minki, którą przybiera, kiedy na czymś bardzo jej zależy) jest zupełnie zwyczajną dziewczynką. Chodzi do drugiej klasy szkoły podstawowej, ma bardzo miłą panią wychowawczynię i kolegów. W domu natomiast nie układa się już tak kolorowo. Co prawda tatuś i siostra poświęcają jej całe mnóstwo czasu, ale cóż to wszystko jest warte, skoro mama nie ma dla niej wcale czasu? 

Miarka przebiera się kiedy mamusia zapomina nawet o urodzinach młodszej córeczki, tak bardzo zajęta jest swoją pracą.


Wkrótce dzieje się coś dziwnego… Ania podpatruje na basenie jak jej najlepsza koleżanka… całuje swój klapek! Zaczyna myśleć, że Ilona ma nie po kolei w głowie, ale nagle i z nią dzieje się coś dziwnego- słyszy słowa roślin.

Czy Ania zwariowała?
Co to wszystko znaczy?
Czy mama Lisi poświęci jej chociaż trochę czasu?

Polecam wszystkim miłośnikom książeczek dla dzieci, a także szczęśliwym „posiadaczom” młodszego rodzeństwa! 

Ania, 15 lat

Za cudowną książeczkę Ewy Nowak dziękuję Wydawnictwu Egmont.

1 komentarz: