tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 20 maja 2013

"Odmieniec" - Philippa Gregory - recenzja


Odmieniec - Philippa Gregory
Philippa Gregory, brytyjska pisarka, zdobyła międzynarodową sławę dzięki powieści „Kochanice króla”.

„Odmieniec” rozpoczyna nowy cykl „Zakon Ciemności”. Nie jest to typowe dzieło tej pisarki, a lektura skierowana jest raczej do młodszych czytelników. Powieść rozpoczyna się porwaniem Luca Vero i postawieniem przed inkwizytorem, gdyż został oskarżony o herezję i wyrzucony z nowicjatu klasztoru Świętej Trójcy. Chłopiec ma łatwość pakowania się w kłopoty. Twierdzi, że relikwia która jest w klasztorze nie jest prawdziwa, a to wywołuje wielki gniew u przełożonych. Od tego momentu  przygody Luca Vero  potęgują się i nabierają tempa. Nasz bohater otrzymuje propozycję by zostać inkwizytorem. 
W tym samym czasie poznajemy inną niezwykle ciekawą postać: osiemnastoletnią  księżniczka Izoldę, która z woli swego ojca musi wyjść za mąż za księcia Roberta albo resztę życia spędzić w zakonie. Izolda decyduje się na zakon. Wkrótce dziewczyna zaczyna się dziwnie zachowywać. Na miejsce zostaje wysłany inkwizytor, aby zbadać tajemnice opactwa Lucretili, a jest nim nie kto inny, jak Luca Vero .


Powieść „Odmieniec” pochłonęła mnie bez reszty. To zdecydowanie jedna z najlepszych książek dla młodzieży jakie czytałam w ostatnim czasie. Jest bardzo ciekawa, trzyma w napięciu do ostatniej chwili. 

Serdecznie ją polecam.

Lily, 17 lat

Wydawnictwu Egmont dziękuję za pochłaniającą książkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz