tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 22 maja 2013

"Odmieniec" - Philippa Gregory - recenzja

Philippa Gregory urodziła się w Kenii. Przeprowadziła się z rodziną do Anglii, gdzie ukończyła historię na Uniwersytecie Sussex. „Odmieniec” to pierwsza książka z serii „Zakon Ciemności”. Autorka napisała także Kochanice króla oraz serię „Poza czasem”.

Izolda ma siedemnaście lat. Z powodu spisku uknutego przez jej brata zostaje wysłana do klasztoru, gdzie nie może walczyć o swoją część spadku po nieżyjącym już ojcu. Odkąd zajęła stanowisko ksieni minęło trzy i pół miesiąca, a w klasztorze zaczęły dziać się dziwne rzeczy - wizje, stygmaty i chodzenie we śnie. Na zlecenie Ojca Świętego Mikołaja V do klasztoru przyjeżdża młody Luca razem z Freizem – chłopcem kuchennym i jednocześnie jego najlepszym przyjacielem, oraz ze skrybą Piotrem. Luca i Izolda będą musieli stawić czoło wielu podejrzeniom, oszustwom i kłamstwom.

Akcja dzieje się w późnym średniowieczu, a dokładnie w 1453 roku. Charakterystyczne zachowania, obyczaje i język sprawiają, że czujemy się jakbyśmy cofnęli się w czasie. 

Powieść czyta się bardzo szybko i zapewniam Was, że po przeczytaniu tej książki, będziecie sprawdzali, czy nie powstały już następne jej części. 


Bardzo gorąco polecam.
Izabelka, 13 lat

Wydawnictwu Egmont serdecznie dziękuję za książkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz