tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 15 maja 2013

"Ogród wspomnień" - Amy Hatvany - recenzja


Amy Hatvany z wykształcenia jest socjologiem, a z zamiłowania pisarką. Mieszka w Seattle. Napisała cztery powieści min. książkę pt.”Ogród wspomnień”.

Ogród wspomnień - Amy HatvanyNikt nigdy nie wie, co kryje się za ścianą z pozoru normalnie wyglądającej rodziny. Tak właśnie jest w przypadku Eden i jej rodziców.

Eden jako mała dziewczynka wiele przeszła. Zmagała się z chorobą psychiczną ojca, który często się poddawał i nie miał zamiaru walczyć. Popadał w stany depresyjne, zamykał się w garażu, gdzie tworzył i odseparowywał się od rodziny. Bywały oczywiście też dobre chwile, gdy bawił się ze swoją córeczką, troszczył i starał się być dobrym mężem. Z czasem jednak nie był w stanie zwalczać głosów, które plątały mu myśli i po kilku latach walki z chorobą postanowił targnąć się na swoje życie. Próba samobójcza nie powiodła się, ale zostawiła głębokie rany zarówno na ciele jak i na duszy wszystkich domowników, zwłaszcza małej Eden, która była świadkiem całego zajścia.

Od tamtej pory matka z córką zostały same, gdyż dla dobra dziecka żona opuściła męża. Eden nie mogła pogodzić się ze stratą ojca, ponieważ od rozwodu rodziców nie widziała go wiele lat. W dorosłym życiu młoda kobieta postanawia odszukać swojego tatę.  Z tego powodu zatrudnia się jako wolontariuszka w ośrodku dla bezdomnych. Tam też poznaje nowych przyjaciół i miłość…

Znalezienie osoby, która wciąż wędruje i jest bezdomna to bardzo trudne zadanie, a wręcz można by powiedzieć niewykonalne. Eden  po wielu latach udaje się tego dokonać, ale nic nie jest takie jak dawniej i zupełnie inne niż bohaterka to sobie wyobrażała.

Serdecznie polecam tę książkę, gdyż jest tam wiele wzruszających scen, trudnych do wyobrażenia przeżyć oraz pozytywne przesłanie, by się nie poddawać w zdobywaniu postawionego sobie celu.  

KaEs, 17 lat

Za chwile z książką dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz