tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 16 maja 2013

„Przygody Emila ze Smalandii” - Astrid Lindgren - recenzja


Przygody Emila ze Smalandii - Astrid LindgrenAstrid Lindgren i jej powieści- klasyka sama w sobie! Bo kto nie zaczytywał się w „Dzieciach z Bullerbyn”? Kto nigdy nie sięgnął po „Karlssona z dachu”? No właśnie!
Tak samo, zapewne większość z nastoletnich recenzentów doskonale zna i tę powieść słynnej szwedzkiej autorki - „Przygody Emila ze Smalandii”

Tytułowy Emil to prawdziwy urwis - co chwilę coś psoci, a raz nawet włożył głowę do wazy z zupą! Autorka opisała go tak: „Był dziki i uparty, nie tak grzeczny jak ty. Chociaż, należy przyznać, robił miłe wrażenie, kiedy się nie awanturował.”

Każda historia to osobne zabawne opowiadanie, w którym, rzecz jasna, głównym bohaterem jest Emil. Czytając powieść warto zwrócić również uwagę na piękne, choć czarno-białe ilustracje zamieszczone w tym wydaniu. Zresztą - zachwyca cała szata graficzna powieści (wydawnictwo Nasza Księgarnia). 

Zdecydowanie warto postawić ją na swojej półce i czytać, czytać, czytać- samemu lub z młodszym rodzeństwem. To książka, która nigdy się nie nudzi.

Ania, 15 lat

Za cudowne przygody Emila dziękuję Księgarni Matras.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz