tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 27 maja 2013

„Znak Ateny” - Rick Riordan – recenzja


Znak Ateny - Rick RiordanRick Riordan napisał już wiele książek dla młodzieży. „Znak Ateny” jest trzecią częścią serii „Bogowie olimpijscy”. Ten pisarz jest również doskonałym autorem wielu książek dla dorosłych.

W dwóch poprzednich częściach poznaliśmy losy siódemki herosów, o której mówi Wielka Przepowiednia. Wszyscy przeżyli wiele przygód i zżyli się ze sobą w obozach. Teraz jednak nadszedł czas spotkania się Obozu Herosów z Obozem Jupitera. Po „sprzeczce” siódemka półbogów musi wyruszyć jak najszybciej na swoją misję. Zmierzają do Rzymu na pokładzie „Argo II”. Po drodze zbierają informacje jak mają pokonać gigantów. Każda przygoda jest bardzo trudna i tylko dzięki wzajemnemu zaufaniu, przyjaciołom udaje się przeżyć.

Każda część tej serii jest fascynująca. Czytając książkę nie da się nudzić, więc jeśli ktoś chce ją przeczytać powinien mieć trochę wolnego czasu, bo nie można się od niej oderwać. Znajdują się w niej ciekawe opisy potworów i związków między bogami. Każdy z siódemki herosów ma coś, dzięki czemu cała ekipa może przeżyć.

„Znak Ateny” polecam wszystkim, którzy lubią czytać książki przygodowe, które całkowicie odrywają od rzeczywistości. To typowy "pożeracz czasu" w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

             
Polecam.
            Lampart, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Galeria Książki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz