tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 21 czerwca 2013

"Larista" - Melissa Darwood - recenzja

Melissa Darwood to polska autorka książek, która przybrała pseudonim artystyczny i nie zdradza czytelnikom swojego prawdziwego nazwiska. Powieść pt. „Larista” to jej literacki debiut.

Larista - Melissa DarwoodLarysa to zwyczajna dziewczyna, podobna do wielu, z pozoru wyróżniająca się tylko niezwykłym imieniem. Mieszka w niewielkiej, polskiej miejscowości i marzy o prawdziwej miłości – takiej spotykanej w książkach. W dniu osiemnastych urodzin wypowiada życzenie, sama nie wierząc, że się spełni.

Od tego momentu życie Larysy nabiera zawrotnego tempa. W niezwykle sugestywnym koszmarze sennym widzi mężczyznę, a następnie spotyka go w rzeczywistości. Zszokowana nie wie co o tym myśleć. A Nieznajomy – Gabriel, nie daje jej spokoju i wydaje się ją prześladować. Skryty i owiany tajemnicą nie tylko zaprząta jej myśli, ale powoli zbliża się do dziewczyny. Wtedy na drodze Larysy staje równie tajemniczy, a przy tym niepokojący mężczyzna, który zdecydowanie nie toleruje Gabriela.


Daniel i Gabriel wydają się być nie z tego świata – dosłownie…

Kim (czym?) są skryci nieznajomi?
Czy Larysa znajdzie miłość, o której marzyła?
Czym okaże się być tytułowa Larista?

Melissa Darwood stworzyła niesamowitą książkę w sam raz dla nastolatek. Wzorowana na takich powieściach jak „Zmierzch” czy „Szeptem” jest nie tylko dopracowanym romansem, ale również trzymającym w napięciu thrillerem z elementami fantastyki. Każdy miłośnik książek znajdzie tu coś dla siebie! 

Choć początek powieści i niektóre sytuacje w lekturze wydają się przerysowane, zdecydowanie polecam „Laristę”. Czyta się ją z zapartym tchem, z każdą stroną wciągając się coraz bardziej. Książka bawi i przyprawia o dreszcze, a także, w sposób niezwykły i rzadko spotykany, mówi o miłości. 

Serdecznie polecam!

Pauline Veronique, 17 latKsiążka ukazała się nakładem Wydawnictwa Zielona Sowa.

1 komentarz:

  1. Interesujący i ładny wizualnie.
    Jeszcze nie raz tutaj zawitam .

    + Zapraszam do mnie ; )

    OdpowiedzUsuń