tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 24 czerwca 2013

"Requiem" - Lauren Oliver - recenzja

Lauren Oliver jest amerykańską pisarką, napisała już kilka książek. „Requiem” to ostatnia część trylogii. Dwie poprzednie to Delirium i Pandemonium.

Requiem - Lauren OliverŚwiat bez miłości. Takie życie jest możliwe po zaaplikowaniu specjalnego środka. „Requiem” opowiada o życiu w Głuszy nastoletniej Leny, która podczas swojej ostatniej misji zakochała się w Julianie. Niespodziewanie spotyka swojego dawnego chłopaka, o którym myślała, że dawno już umarł. Odmieńcy muszą ciągle zmieniać swoje miejsce, bo policja wkroczyła na ich teren i zabija. 

W tym samym czasie Hana, dawna przyjaciółka Leny, szykuje się do swojego ślubu z przyszłym burmistrzem. Odkrywa jego dawne sekrety i wciąż nie może zapomnieć o swojej przyjaciółce.

Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Jest wiele ciekawych i emocjonujących momentów. W świecie bez miłości, głównym wątkiem jest właśnie miłość i walka o nią.

Podobała mi się fabuła i lekki, łatwy do zrozumienia styl tej książki. Ciekawe zakończenie, choć nie do końca szczęśliwe.
„Requiem” polecam wszystkim, którzy szukają rozrywki i mają ochotę na przeczytanie lekkiej książki.


                Lampart, 16 latKsiążka ukazała się nakładem Wydawnictwa Otwarte. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza