tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 18 lipca 2013

"Dom na Sycylii" - Rosanna Ley - recenzja

Dom na Sycylii - Rosanna Ley
Niespodziewane odziedziczenie domu na Sycylii odwraca do góry nogami świat Tess Angels – trzydziestodziewięcioletniej samotnej matki.
Wszystko tak naprawdę zaczęło się jeszcze podczas drugiej wojny światowej, kiedy to Flavia Farro, przyszła matka Tess, stała się świadkiem dziwnego zdarzenia, które dało początek kolejnym.


Zmrużyła oczy i spojrzała w dal. Przez ułamki sekund wydawało się jej, że na polu płowej pszenicy, między gajami oliwnymi, widzi odbicie światła w metalu. Czekała w bezruchu, a krople potu spływały jej po kręgosłupie i czole. Si. Mignięcie powtórzyło się niczym sygnał, znak. W pewnym momencie znów dostrzegła błysk, niezbyt daleko, tuż za grzbietem wzniesienia. Raz jeszcze ruszyła przez pole. Stanęła bez ruchu, po czym ruszyła przed siebie, zerknęła na dół i wreszcie to ujrzała.

Tess postanawia wyjechać. Wreszcie ma szanse na oderwanie się od szarej codzienności i przeżycie wspaniałej przygody, przy okazji dowiadując się jakie sekrety kryje Sycylia oraz mając okazję na poznanie tajemnic skrywanych przez jej matkę.
Jednak córka Tess, osiemnastoletnia Ginny też ma swoje porblemy – nieustanna walka z Gulą uwięzioną w jej gardle i dającą o sobie znać w najgorszych możliwych momentach, samotność z powodu braku stałego związku czy stres przed egzaminami końcowymi decydującymi o dostaniu się na studia.

Kłótnie zwaśnionych rodów, namiętność, rozstania i powroty, sycylijska mafia – to coś, z czym spotkacie się w książce „Dom na Sycylii” Rossany Ley, angielskiej pisarki znanej głównie z tego typu powieści.

CZY TESS UDA SIĘ ODKRYĆ PRAWDĘ O MATCE?
CZY NA WYSPIE ZNAJDZIE ŻYCZLIWYCH PRZYJACIÓŁ, A MOŻE NAWET MIŁOŚĆ?
JAKIE JESZCZE TAJEMNICE SKRYWA OBLANA SŁOŃCEM SYCYLIA?

Co ciekawe, w książce znajdziecie również... przepisy kulinarne na potrawy rodem z Sycylii! Serdecznie polecam, idealna książka do czytania w gorące wakacyjne dni! :)

WeruSSia, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego.


1 komentarz: