tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 31 lipca 2013

„Piraci: Przygoda, abordaż i wyspy skarbów” - Serena Dei - recenzja

Piraci. Przygoda, abordaż i wyspy skarbów
„Piraci: Przygoda, abordaż i wyspy skarbów” to kolejna propozycja dla najmłodszych od Wydawnictwa Jedność. Jest to książka, która przeniesie nas w czasy, kiedy po morzach pływały największe pirackie legendy. XVI, XVII i XVIII wiek, w których rabowanie statków handlowych było na porządku dziennym, a powiewająca na horyzoncie czarna bandera z białą czaszką zapowiadała kłopoty.

Wciąż nie wiesz kim był Edward Teach? Zawsze zastawiałeś się w jaki sposób można było zaciągnąć się do pirackiej załogi? Nie potrafisz odróżnić fokmasztu od grotmasztu? Nie masz pomysłu jak zabrać się do poszukiwania skarbów? Może zastanawiasz się w jaki sposób odnajdywano drogę na otwartym morzu? A dziecko wciąż żąda wyczerpujących opowieści? Jeśli szukasz odpowiedzi na te i tym podobne pytania to z pewnością „Piraci: Przygoda, abordaż i wyspy skarbów” dostarczą Twojemu dziecku wystarczający zakres wiedzy w dziedzinie pirackiego fachu.

Autorka tekstu Serena Dei przygotowała dla swoich czytelników podstawowe informacje dotyczące piratów, jak i wiele ciekawostek. W książce wyczytamy, między innymi, o najsławniejszych piratach, budowie i rodzajach statków, awanturniczym codziennym życiu i zasadach obowiązujących na okrętach.  Zostaniemy również zapoznani z żeglarską terminologią oraz ówczesnymi technikami nawigacji na morzu. Ponadto na końcu zamieszczono krótkie opowiadanie, które z pewnością pobudzi chęci do podróżowania i poszukiwania skarbów.

Książka na pewno spodoba się młodym pasjonatom morskich rozbójników, a będzie to niewątpliwie zasługa niesamowitych ilustracji artysty Michaela Grieco. Dosłownie każda kartka pokryta jest bardzo klimatycznymi i szczegółowymi obrazkami, które zachwycą nie tylko dzieci, a wzbudzą także podziw wśród dorosłych. Razem z tekstem komponują się one w przejrzystą całość, oprawioną w twardą, również pięknie przyozdobioną okładkę.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         Naya, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Jedność.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz