tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 2 sierpnia 2013

"Niewierna" - Reyes Monforte - recenzja

Reyes Monforte to hiszpańska dziennikarka i autorka powieści „Niewierna”.

Niewierna - Reyes MonforteSara to młoda, przebojowa kobieta, nauczająca w szkole językowej, mieszkająca ze swoim tatą i ośmioletnim synem w Hiszpanii. Prowadzi aktywny tryb życia i mimo, że jest samotną matką korzysta z młodości i przeżywa nowe zauroczenia.

Właśnie w swym miejscu pracy poznaje przystojnego muzułmanina, z którym zaczyna się spotykać. Uczucie wydaje się być silne i prawdziwe, ale z czasem okazuje się, że nie dla obu stron. Sara po wplątaniu się w romans z obcokrajowcem musi walczyć o życie syna, gdyż mężczyzna, który miał być jej supermanem okazał się terrorystą.

Wiara niektórych ludzi przerodzona w fanatyzm - jak było w przypadku Nahiba - mężczyzny, w którym zakochała się Sara doprowadziła do życiowego zakrętu wielu osób oraz utraty jedynego i najważniejszego skarbu jaki miała ta młoda kobieta.

„Niewierna” to poruszająca opowieść, porwanej przez terrorystę, kobiety która przez cały czas musiała walczyć o swoje życie i życie swojego syna znosząc upokorzenia, poniżenia, a nawet gwałty.

Serdecznie polecam tę powieść, ponieważ świetnie się ją czyta i nie można się od niej oderwać, gdyż trzyma w napięciu do samego początku  do ostatnich stron oraz daje wiele do myślenia i rozszerza horyzonty wiedzy dotyczące religii innej niż nasza.

KaeS, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa WAM.

1 komentarz: