tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 19 sierpnia 2013

"Tak blisko..." - Tammara Webber - recenzja

Tak blisko... - Tammara WebberWiększość książek skierowanych do kobiet i nastolatek to romanse, co sprawia, że naprawdę trudno znaleźć książkę wyróżniającą się. Mnie się udało.

Co czyni powieść "Tak blisko" na tyle wyjątkową, że zachwycił się nią cały świat?


Jacqueline miała grono przyjaciół, popularnego chłopaka i dobre stopnie na studiach. I wtedy wszystko się posypało. Kiedy chłopak ją porzuca powoli odsuwa się od niej większość "przyjaciół". A potem... przychodzi feralny wieczór.


Alkohol, muzyka, dobra zabawa. Impreza powoli dobiega końca, a Jacqueline wychodzi sama w ciemną noc i zostaje zaatakowana przez chłopaka, którego, jak myślała, znała. Bruce chce jednego i nie cofnie się przed niczym. W ostatniej chwili przed gwałtem broni ją tajemniczy Lucas.


"Ocalona przez nieznajomego, dręczona przez tajemnice.
Czasami miłość nie jest łatwa"

Wzajemna fascynacja sprawi, że Jacqueline chce bliżej poznać tego tajemniczego i niebezpiecznego chłopaka. Na przeszkodzie stoi im jednak ciągły strach dziewczyny i straszne wydarzenia z dzieciństwa Lucasa, które nie pozwalają mu prowadzić normalnego życia i z którymi nie umie sobie poradzić.


Kiedy dramatyczna przeszłość i z góry zaplanowana przyszłość nie pasują do siebie, zostaje tylko czysta miłość.


Czy Jacqueline i Lucas poradzą sobie z własnymi demonami i odnajdą wspólną drogę?


Tammara Webber dokonała niesamowitego: zawarła w swojej książce prawdę. Sam brak idealizacji życia studentów; ukazanie ich pijaństwa, czasem lenistwa czy brutalności sprawia, że czytelnik inaczej ją odbiera.

Webber zawarła w swojej książce też coś, co bardzo lubię: wątek psychologiczny. Podjęcie tematu gwałtu było odważne i autorka doskonale poradziła sobie z tym zadaniem. Bezkompromisowe ukazanie ofiary i etapów jakie przechodzi -od bezradności do determinacji- urzeczywistnia wydarzenia ukazane w książce.

Książkę czyta się bardzo łatwo i szybko, napisana jest prostym i urozmaiconym językiem, a charakterystyczny styl autorki sprawia, że jest to książka niezapomniana.

Ta powieść jest inna.
Przyjemna, ale ambitna.
Przełamująca milczenie i tematy tabu.
Niebanalna.


Pauline Veronique, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Jaguar.

1 komentarz:

  1. Zgadzam się z ostatnim akapitem w 100%. Ciekawa pozycja, Polecam również. A tak na marginesie - fajna recenzja :)

    OdpowiedzUsuń