tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 13 września 2013

„Maximum Ride: Ratowanie świata i inne sporty ekstremalne” - James Patterson - recenzja

„Czytają go takie tłumy? Przecież on ledwie umie pisać!”- takie oto ‘złote myśli’ pojawiły się w głowie Max, głównej bohaterki książki i pomimo tego, że to moja pierwsza notka na tym blogu mam nadzieję, że moje recenzje też podbiją czyjeś serce i zachęcą do ciekawej lektury.

Maximum Ride: Ratowanie świata i inne sporty ekstremalne - James PattersonMacie kiedyś tak, że gdy pani z fizyki robi Wam niezapowiedzianą kartkówkę uważacie, że w tej chwili jesteście najbardziej pechowymi ludźmi na świecie? W takim razie wyobraźcie sobie teraz, że do Waszego ludzkiego DNA ktoś, a mianowicie zwariowani naukowcy, wszczepili ptasie geny. Tak mistrzowie dedukcji :D ! Możecie latać, co jak dotychczas jest plusem, ale wyobrażacie sobie jak niewygodnie musi się spać z takimi skrzydłami na plecach :< . 

Dalej uważacie, że gorsza jest kartkówka? Dodajmy do tego fakt, iż owa grupa zwariowanych naukowców uważa Was jednak za "niewypały" i postanawia zamknąć Was w klatkach i pozabijać, albo sprzedać jako super tajną broń na wrogów. Jeśli to Was nie przekonało to z przykrością muszę stwierdzić, że życie zwykłych ludzi też jest zagrożone. Pozostaną tylko I- D- E- A- L- N- I. Czyli ponad połowa ludzkości zostanie zabita. Nie za ciekawie, powiecie? 
Fakt. A co jeśli dzieci- ptaki to prawdziwe dzieci. Co jeśli najmłodsze z nich ma sześć lat, a Wy musicie zapewnić mu bezpieczeństwo? Co - jeśli musicie oznajmić ośmiolatkowi, że jego matka oddała go na pewną śmierć za dziesięć tysięcy? Myślę, że teraz już macie pewność co do tego, że te dzieci to PRAWDZIWI PECHOWCY. 

Nie mam pewności, że każde z Was ma tylko ludzkie DNA, ale jestem przekonana do tego, że każde z Was NAPRAWDĘ musi sięgnąć po tę fenomenalną książkę. Zdecydowanie polecam twórczość Jamesa Pattersona.


Bestseller, 13 lat.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Hachette.

1 komentarz:

  1. Zdecydowanie wyjątkowa recenzja :) Taka... inna od pozostałych.

    OdpowiedzUsuń