tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 9 września 2013

"Uzależnienie całkowite" - Bogusław Wiłkomirski - recenzja

Księgarnia Warszawska Firma Wydawnicza sprzedam książkę mam do sprzedania 'Uzależnienie całkowite'Uzależnienie. Nabyta silna potrzeba wykonywania jakiejś czynności lub zażywania jakiejś substancji. 

A gdyby stworzyć coś, co da kontrolę nad światem? 

Substancję, która uzależnia od pierwszego zażycia, a odwyk powoduje śmierć?

Estre Kaszpovares, młody chemik z Budapesztu za pomocą syntezy tworzy taki właśnie narkotyk. Przy użyciu podstępu dostaje się na konferencję do Mauritiusa i tam, pod pretekstem ostrzeżenia innych chemików, przedstawia swoje odkrycie. Ma nadzieję na to, że ktoś zaproponuje mu współpracę, i zdaje sobie sprawę, że może być to mafia. Staje się to tego samego dnia.

Książka pt: „Uzależnienie całkowite” pokazuje jak zafascynowanie nauką może doprowadzić do zatracania sumienia i ludzkich odczuć. Jak pogoń za pieniądzem sprawia, że jest się w stanie oddać duszę diabłu. Autor kreuje niezwykły świat, sprawia, że zaczynamy się zastanawiać, czy taki narkotyk jest możliwy do stworzenia, i czy nasz świat nie jest zagrożony. 

Przeczytajcie koniecznie!


KaeS, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Warszawskiej Firmy Wydawniczej.

2 komentarze:

  1. . Szkoda prądu a już z pewnością pieniędzy . Autor pisze jak w latach 60 tych i głównie przynudza, chcąc się pochwalić gdzie był lub o jakich miejscach czytał . Najlepszy numer to wtedy gdy główny bohater idąc z przyjaciółką zostaje zaatakowany przez okrutnych przestępców. Oczywiscie pokonuje ich a ostatnim rzuca o ziemie i wtedy co robi przyjaciółka ? Wyskakuje w góre krzycząc ippon. Ludzie , mozecie sobie cos podobnego wyobrazić? Ja nie, sorry

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam 43 lata i jeszcze nigdy nie czytałem tak bardzo źle napisanej książki. Nie rozumiem, jak to możliwe, że coś na tak żenującym poziomie zostało wydane?!

    OdpowiedzUsuń