tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 28 października 2013

"Francja elegancja" - Anna Bryga - recenzja


„Francja elegancja”- ten tytuł nasuwa na myśl słowa takie jak: zachwyt, dostojność, piękno, wyrafinowanie itp.  Jednak Anna Bryga skutecznie przekonuje, że nie ma nic bardziej mylnego!

Francja-elegancja - Anna Bryga Ta książka obnaży przed Wami codzienne życie Francuzów na południu Francji, a „przewodniczką” w tym wszystkim będzie młoda kobieta o imieniu Ania (przyjechała do Lyonu na stypendium, aby rozpocząć następne studia). Na kolejnych stronach będziecie mogli przeczytać jak Annie żyje się w obcym kraju i rozmawia w obcym języku. Znajdziecie tu anegdotki, które nie dość, że przełamują dotychczasowe utarte stereotypy, to także doprowadzają do łez ze śmiechu. Najsilniej jest tu ukazana relacja kobieta – mężczyzna na polu koleżeńskim, przyjacielskim i miłosnym. Ten wątek z pewnością spełni oczekiwania każdego czytelnika, nawet tego wybrednego. 

Czymś co na pewno zaskakuje w tej książce jest język ponieważ jest bardzo bezpośredni, a momentami lekko wulgarny. Wulgarne słowa są (moim zdaniem) zdecydowanym minusem tej książki bo uważam, że nie pasują do głównej bohaterki i są tu wpasowane trochę na siłę. I drugim minusem są zbyt liczne informacje w nawiasach przez co zdania są za długie i trudno je zebrać w całość, a po kilkunastu stronach są po prostu denerwujące. 

Poza tym „Francję elegancję” czyta się bardzo szybko (także dlatego, że ma niewiele stron) i dość przyjemnie. Znajdziecie tu również wspaniale opisane południowe widoki, którym nie sposób się oprzeć.
Polecam osobom, które chcą dowiedzieć się czegoś o życiu Francuzów z tej innej, niekoniecznie ‘grzecznej’ strony. 


                                                                                                                             Lucinda, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Warszawskiej Firmy Wydawniczej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz