tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 21 października 2013

„Syn Neptuna” - Rick Riordan – recenzjaRick Riordan napisał już wiele książek dla młodzieży. Wiele z nich dotyczy mitologii greckiej i rzymskiej. „Syn Neptuna” jest już drugą częścią serii „Olimpijscy herosi”, która jest kontynuacją „Percego Jacksona i bogów olimpijskich”.

Syn Neptuna - Rick RiordanW pierwszej części opisane były losy półbogów z Obozu Herosów. Okazało się jednak, że istnieje drugi ośrodek dla półbogów nazwany Obozem Jupitera. Do niego trafia znany nam z poprzednich książek Percy, syn Posejdona. 

Jako Grek nie jest mile widziany w rzymskim obozie, lecz udaje mu się zdobyć przyjaciół. Frank jest synem Marsa, a Hazel córką Plutona. Obydwoje niedawno przybyli do obozu i każdy z nich ma sekret, od którego zależy ich życie. Razem z Percym udają się na bardzo niebezpieczną misję.

Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Bohaterowie co chwilę mają niesamowite przygody. Jest tam wiele potworów, które muszą zgładzić oraz wiele tajemnic, które muszą odszyfrować. Nie brakuje w niej również wątku miłosnego, zdrady i sekretów.

„Syn Neptuna” to dobra książka dla miłośników fantastyki i przygód. Dzięki niej można poznać trochę bliżej mitologię oraz zrozumieć, czym się różnią bogowie greccy od rzymskich.      
   
         Polecam.
         Lampart, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Galeria Książki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz