tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 18 listopada 2013

"Akademia wyobraźni" - Edyta Łaszkiewicz - recenzja

Edyta Łaszkiewicz to pisarka mająca na swoim koncie również "Niezwykłe światy Arabelki", książkę porównywaną z "Alicją w Krainie Czarów".

Akademia wyobraźniStary budynek, leżący u podnóża wielkiej skały, pachnący kurzem i skrzypiący przy każdym podmuchu wiatru, nie wygląda, jakby skrywał jakieś tajemnice. Wątpliwości budzi jedynie lśniąca tabliczka wisząca przy drzwiach, obwieszczająca, że jest to "Akademia wyobraźni".

Kilkoro dzieci, z całkiem innymi marzeniami i charakterami zjawia się tam, nie wiedząc, czego się spodziewać. Dom stoi pusty i nie wygląda na to, żeby jego właściciel spodziewał się gości. W dodatku dzieją się w nim dziwne rzeczy... Bohaterowie uciekają z książek, w lustrach odbija się inna rzeczywistość, znikąd pojawiają się nowe pokoje. I najważniejsze - kiedy coś sobie wyobrazisz, pojawi się przed tobą.

Jak dzieci opanują trudną sztukę posługiwania się wyobraźnią z umiarem?
Czy zdołają pokonać swoje lęki, brak pewności siebie, słabe strony?

Pamiętajcie! "Nigdy nie wiadomo, co jest czym, ani czym może się stać..."

Książka ta opowiada  o tym, jak ważne jest pozytywne nastawienie do życia, wsparcie innych i wiara w siebie. Zwraca też uwagę na takie wartości, jakimi są prawdziwa przyjaźń i szczypta wyobraźni, która sprawia, że życie jest weselsze i bardziej kolorowe. "Akademia wyobraźni" to książka z ukrytym sensem, morałem, który okryty baśniową otoczką, jest niczym nadzienie dodające smaku całej opowieści.
Wbrew pozorom, nie jest to książka tylko dla dzieci. Nadaje się do czytania w każdym wieku i każdy wyciągnie z niej jakąś naukę.


Gorąco polecam!
Nika, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Skrzat. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz