tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 13 listopada 2013

„Dlaczego rekiny nie chodzą do dentysty?" - Perta Maria Schmitt, Christian Dreller - recenzja

Dlaczego rekiny nie chodzą do dentysty? Historyjki dla ciekawskich dzieci - Christian DrellerPerta Maria Schmitt oraz Christian Dreller są autorami książki, pt. „Dlaczego rekiny nie chodzą do dentysty? Historyjki dla ciekawych dzieci”. Ci sami autorzy napisali również utwór zatytułowany „Skąd się biorą dziury w serze? Historyjki dla ciekawych dzieci”.

Dzieci zadają mnóstwo pytań. Chcą wiedzieć skąd się coś bierze, dlaczego jest tak a nie inaczej. Często dorosłym ciężko jest odpowiedzieć na wszystkie pytanie swoich pociech.  Autorzy tej książki dają odpowiedzi – przynajmniej na niektóre – z trudnych kwestii poruszanych przez maluchy.

Dlaczego pingwinom nie marzną stopy?
Skąd się wzięło tak wiele języków?
Skąd się biorą kolorowe paski w paście do zębów?
Czy leniwiec naprawdę jest leniwy?
Dlaczego psy podnoszą nogę, robiąc siusiu?

Między innymi tego można się dowiedzieć z książki „Dlaczego rekiny nie chodzą do dentysty? Historyjki dla ciekawych dzieci”. Odpowiedzi na pytania zostały zawarte w krótkich opowiastkach. Utwór jest napisany prostym i przystępnym językiem, który bez problemu zrozumieją nawet najmłodsi czytelnicy.

Warto też wspomnieć o oprawie graficznej dzieła. Twarda okładka oraz śliczne kolorowe ilustracja wykonane przez Heike Vogel przykuwają uwagę czytelnika i zachęcają do zapoznanie się z treścią utworu.

Myślę, że jest to idealna pozycja dla dzieci kilkuletnich, które są ciekawe otaczającego ich świata oraz zjawisk, które w nim zachodzą. Uważam, że byłby to bardzo trafny prezent na mikołajki dla dzieci.


Tilia, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz