tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 27 listopada 2013

"Gorączka 2" - Dee Shulman - recenzja

Dee Shulman od dziecka chciała zostać pisarką. Napisała i zilustrowała około 50 książek, ale to "Gorączka" była jej pierwszą powieścią dla nastolatków.

Gorączka 2 - Dee ShulmanHistoria nieugiętego gladiatora i buntowniczki z XXI wieku nabiera tempa. Stan Ewy pogarsza się z każdym dniem, a lekarze nie mogą nic na to poradzić...

Śmiertelny wirus zaczyna być obiektem zainteresowania służb specjalnych i dziennikarzy oraz staje się bezlitosnym narzędziem zbrodni, przez które mnóstwo ludzi znika bez wieści.

W dodatku w Parallonie zjawia się coraz więcej ludzi. Gdy w beztroskim świecie pojawiają się legiony Rzymian, zmienia się on w istne piekło. Ludzie stają się niewolnikami, zbudowano amfiteatr, ale dowódcy czegoś brakuje... A raczej kogoś. Setha.
Kiedy wir czasoprzestrzenny zaczyna się psuć, życie całego świata wisi na włosku...

Czy Seth zdoła uratować istnienie świata nie narażając Ewy?
Czy zakochani w końcu, bez przeszkód, będą mogli być razem?

Przeszłość nie daje o sobie zapomnieć...

"Gorączka" i jej druga część zdecydowanie przypadły mi do gustu. Jest to książka łącząca w sobie wiele stylów - romans, fantasy, przygoda. Należy do literackiej elity tych powieści, które pamięta się latami, chcąc czytać znów i znów i znów... 
Nie sądzę, by mogła się komuś znudzić, lecz faktem jest, że żeby przeczytać drugą część i zrozumieć ją, wypadałoby przczytać pierwszą. Gorąco polecam każdemu, kto szuka w książkach oryginalności, wyjątkowości i przełamywania sztywnych reguł.


Miłej lektury,


Nika, 14 lat


Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz