tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 12 listopada 2013

"Hak pośrodku nieba" - Giulia Gabrieli - recenzja

Hak pośrodku niebaKsiążka  pt. “Hak pośrodku nieba” to historia autobiograficzna.

Czternastoletnia Giulia opowiada nam o swojej chorobie, o walce z rakiem i uczeniu się życia w tak odmiennej rzeczywistości. Ale absolutnie nie jest to historia ponura, ani przygnębiająca. Dziewczyna jest niesamowicie radosna, pełna chęci do życia i pomysłów na to życie!

Ogromne znaczenie ma dla niej Bóg, choć oczywiście miała też okresy zwątpienia, kiedy chciała poznać odpowiedź na pytanie: dlaczego to właśnie ją dopadła ta okropna choroba. Ale zrozumiała, że Pan ją kocha i zawsze przy niej jest.

Będąc tak długo chorą, Giulia poznała wielu wspaniałych ludzi, przede wszystkim lekarzy, których zaczynała traktować jak własną rodzinę.

Książkę, mimo takiej trudnej tematyki czyta się bardzo przyjemnie, szybko i z zaciekawieniem. Bardzo podobały mi się listy, które Giulia pisała np. do świętych, jej, ufność, prostota, szczerość, wzruszają.

Cieszę się, że mogłam spędzić z tą niesamowitą osobą trochę czasu, a Was także do tego zachęcam. Z pewnością nie będą to chwile stracone!

„ To książka dla osób chorych, ale przede wszystkim dla ludzi zdrowych; nie trzeba doświadczyć choroby, aby odkryć wartość życia; wystarczy ruszyć głową i mieć trochę dobrej woli, żeby to zrozumieć…”


Gorąco polecam 
Ola, 13 lat

Książka ukazała się nakładem Domu Wydawniczego Rafael.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz