tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 15 listopada 2013

Pamiętnik nastolatki 6" - Beata Andrzejczuk - recenzja

Pamiętnik nastolatki 6 - Beata Andrzejczuk
Kolejne wakacje!

Nie będą one już takie same, jak w ubiegłych latach.
Teraz Maksym leży w szpitalu, po ciężkim wypadku motocyklowym, nie wiadomo, czy będzie jeszcze kiedyś w pełni sprawny. Natka jest załamana całą tą sytuacją. Na miejscu wypadku dziewczyna znajduje łańcuszek, tak ten, który dała Maksymowi, dość dawno, ale wie tylko jedno, pamiątka musi wrócić do chłopaka. „Jesteś największą miłością mojego życia! Nie wyobrażam sobie życia bez ciebie, ani teraz, ani za 20 lat. Słyszysz wariacie?- powtarzała Natka kilkakrotnie na miejscu wypadku”.

Czy Maksym znów będzie sprawny?
Czy łańcuszek wróci do właściciela?

Pewnego dnia, gdy Natka przychodzi odwiedzić Maksyma w pokoju siedzi Aleksandra – kuzynka chłopaka. Między dziewczynami dochodzi do kłótni, Aleksandra zrzuca całą winę na Natkę, wielokrotnie ją obrażając. Natka wychodzi ze szpitala z oczami zalanymi łzami. Przecież to nie jej wina, że Maksym leży teraz w szpitalu, przecież ona go kocha, nigdy nie pozwoliłaby, aby coś mu się stało, to był nieszczęśliwy wypadek. Przez zachowanie Aleksandry, pogarsza się sytuacja w związku Natki i Maksyma.

Czy, gdy atmosfera opadnie, będzie dobrze?
Czy dziewczyny się wreszcie się pogodzą?

Natka nie chce pokazywać się na oczy Maksymowi, przez ostatnie zajście w szpitalu, lecz tata Maksyma – Piotr Górski przyjeżdża ze Stanów do Polski i zostaje zaproszony na obiad do domu dziewczyny. Gorzej być nie mogło, na pewno tata Maksyma o wszystkim wie, zapowiada się prawdziwy horror. Natka chce uciec przed spotkaniem z ojcem chłopaka.

Po kilku dniach Natka jednak zdobywa się na odwagę by zobaczyć się z Maksymem. Spędza z nim, wspaniały dzień w szpitalu. Wszystko doskonale się układało, do momentu  gdy Natka spotkała się z Kamilą – przyjaciółką Maksyma, przy jego łóżku, i co... kolejna kłótnia. Kamila twierdzi, że Natka wykorzystuje to, że Maksym leży w szpitalu i potajemnie spotyka się z Bartoszem. Bo widziała ich razem na basenie, w czasie wspaniałej zabawy.

Czy Maksym nie zajmuje już pierwszego miejsca w życiu Natki?
A może zajął je Bartosz?

Prawda jest taka, że Natka w czasie wakacji spotykała się ze znajomymi i czasami w ich gronie również pojawiał się Bartosz, oczywiście Maksym o tym wiedział, sam nawet pozwolił jej w pełni korzystać z wakacji. Bartosz honorowo powiedział, że zawiesza rywalizację o Natkę, gdy Maksym jest w szpitalu i nie może chodzić, bo przecież muszą mieć równe szanse .

Czy przez to wszystko, Maksym spadnie na dalszy plan?

Napisałabym, jeszcze więcej, no, ale cóż niestety nie mogę, bo idea jest taka, że chcę Was zachęcić do przeczytania „Pamiętnika Nastolatki”, a nie streścić całą historię. Oczywiście serdecznie Wam go polecam, jest to najwspanialsza książka jaką czytałam. Pamiętnik czyta się bardzo szybko. Jest napisany w taki sposób, że można zaprzyjaźnić się z Natką i razem z nią przeżywać wszystkie chwile. Wiele razy złapałam się, na tym, że dopingowałam Natkę w jej związku, bacznie obserwując jej poczynania. Kilka razy moje oko uroniło łzę, w czasie gdy, Natce nie najlepiej się układało. Choć czasem też zastanawiałam się nad jej postawą i czy słusznie postąpiła w danej sytuacji, lecz sama wiem, że zrobiłabym tak samo, ponosząc ciężkie konsekwencje mojego wybryku. Właśnie zabieram się do czytania kolejnej części, lecz bardzo mi smutno z powodu, że to ostania część pamiętnika Natki.

Życzę miłego czytania i serdecznie pozdrawiam wszystkie czytelniczki.

Klaudii, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Domu Wydawniczego Rafael.

2 komentarze:

  1. Jest jeszcze 7 część i kiedy będzie jej recenzja???

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. może, niedługo, jak znajdę czas to napisze, ale już przeczytałam :)

      Usuń