tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 12 listopada 2013

,,Podzielone Królestwo : Poszukiwania" - Allan Frewin Jones, Gary Chalk - recenzja

Podzielone królestwo. Poszukiwania. - Allan Frewin Jones
Jeśli szukacie wytchnienia po nudnych lekcjach, to na pewno z chęcią przeczytacie książkę Allana Frewina Jonesa i Gary'ego Chalka ,,Podzielone Królestwo : Poszukiwania" .


Drepcik Wytrwałek wiódł spokojne życie latarnika w Roztrzęsionych Skałach. Stała praca, przytulny dom i filiżanka kapuścianej herbaty - to wszystko, na czym mu zależało. Jednak los bywa przewrotny. Jak to w życiu bywa,  wszystko się zmieniło, gdy pewnego dnia jego wyspę najechali groźni piraci. Drepcik musi uciekać i porzucić pracę, dom i przyjaciół. Pomaga mu w tym Wędrowróżka Esmeralda. Dziewczyna jest przekonana, że tylko on może pomóc odnaleźć sześć koron borsuczych mędrców....koron, które równie dobrze mogą być tylko mitem. 

,,Lecz któż w dzisiejszych czasach wierzyłby w legendy?".

Rzecz, która najbardziej zdziwiła mnie w tej książce to to, że bohaterowie... są jeżami! Nie przeszkadza to jednak w czytaniu, wręcz przeciwnie, akcja jest jeszcze bardziej ciekawsza. Jakby tego było mało, co rusz napotykają groźnych wrogów - wszyscy oni są bardzo zdeterminowani, by złapać Esmeraldę.

Co takiego kryje się w przeszłości dziewczyny?

Koniecznie zaglądnijcie do tej przeuroczej książki! A może znajdziecie tyle czasu, by poczytać ją młodszym?

Polecam

Ethne, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Papilon, 
a do recenzji otrzymaliśmy ją od Grupy Wydawniczej Publicat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz