tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 6 listopada 2013

"Rockstar" - Błażej Wilczyński - recenzja

Rockstar to debiutancka powieść Błażeja Wilczyńskiego będąca próbą połączenia klimatu książek Harlana Cobena, Mike’a Carey’a i biografii muzyków rockowych. Sądzę, że z takim rozpoczęciem kariery pisarskiej daleko zajdzie.

Księgarnia Warszawska Firma Wydawnicza sprzedam książkę mam do sprzedania 'Rockstar'Wieczne dziecko - Mikołaj "Miki" (nie, to nie dlatego, że jest fanem Disneya)- postanawia wreszcie ułożyć swoje życie i dostaje się na studia. W dniu swojej życiowej tragedii, to znaczy trzydziestych urodzin, uświadamia sobie, że przynosi pecha innym.
Jak inaczej wytłumaczyć, że poznany w akademickiej kuchni, kwadrans temu mężczyzna leży teraz w kałuży własnej krwi?
W dodatku wszystkie poszlaki wskazują na Mikiego. Co prawda kierujący się intuicją policjant Marcel nie wsadza go do więzienia, ale ustanawia swoim łącznikiem w świecie studentów.
Dwóch mężczyzn rozpoczyna śledztwo na własną rękę...

Czemu zabity chłopak podawał się za kogoś innego?
Kim był naprawdę?
Czy Miki zdoła rozwiązać zagadkę i spełnić marzenie o zostaniu gwiazdą rocka?
Czasu jest mało, a trupów coraz więcej...

"Rockstar" to jedna z najlepszych książek kryminalnych jakie czytałam. Chociaż wulgaryzmy występują niestety zbyt często (cóż, studenci) to cała fabuła jest przeplatana kąśliwymi żartami, ironią i błyskotliwym sarkazmem. Jest napisana lekko, z humorem, a wiele poszlak, pobocznych wątków składa się na tajemnicę, którą chce się odkryć. Tak jak studenckie życie toczy się od imprezy do imprezy, tak tę książkę czyta się od deski do deski z zapartym tchem, wybuchając śmiechem przy każdej nowej stronie.

Polecam ją przede wszystkim tym, którzy szukają odskoczni od monotonii codzienności, tym, którzy kochają się śmiać. To książka dla Was!

Nika, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Warszawskiej Firmy Wydawniczej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz