tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 16 grudnia 2013

"Namiętności Marii Małgorzaty" - Lisa Samson - recenzja

Książki Lisy Samson uznawane są jako jedne z bardziej wpływowych wśród powieści chrześcijańskich. Ta amerykańska pisarka znana jest zarówno dzieciom jak i dorosłym, szczególnie z takich pozycji jak „Bella”, „Przytul mnie” czy „Odrodzenie May”.

Namiętności Marii Małgorzaty - Lisa SamsonJej najnowsza powieść „Namiętności Marii Małgorzaty” opowiada niezwykle ciekawą historię życia kobiety wychowanej przy żeńskim zakonie. Żyjąc na małej wyspie zna niewiele osób spoza szkoły, a wśród nich jest Józef Keller – syn latarnika. Między nastolatkami wywiązuje się przyjaźń. Jednak pewnego dnia chłopak znika, a Maria Małgorzata Fischer postanawia wstąpić do zakonu. Mimo trwających przygotowań do służby Bogu zmienia plany i postanawia odnaleźć Józefa.

Decyzje Marii Małgorzaty oraz innych bohaterów powieści nie są jednak przypadkowe, a kierowane przez wiele krzyżujących się wypadków. Ale nawet z najgorszej przygody można wyjść bez szwanku, kiedy ma się po swojej stronie Największego Przyjaciela.

Powieść Lisy Samson porusza problematykę relacji rodzinnych, pokonywania własnych słabości, podążania drogą wyznaczoną przez Boga. Nie brakuje w niej jednak humoru. Fabuła przedstawiona spiralnie (wspomnienia z młodości Marii Małgorzaty mieszają się z jej aktualnymi zajęciami) opisuje życie zakonne i rodzinne w sposób, którego nigdy byście się nie spodziewali!

Polecam kobietom dojrzałym, poszukującym drogi życiowej, przeżywającym kryzys wiary czy miłości w rodzinie. Jestem przekonana, że ta ciepła, choć poruszająca trudne problemy życiowe pozycja, o rozbudowanej fabule, gdzie bohaterowie stają się bliscy czytelnikowi od pierwszych stron, w której niemal doświadczyć będziecie mogli obecności Boga; spodoba się waszej wrażliwości, zmusi Was do refleksji na temat własnego życia, ale przede wszystkim - dostarczy Wam wielu cudownych przeżyć.

Gorąco polecam!

Tania, 17 latKsiążka ukazała się nakładem Wydawnictwa WAM.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz