tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 30 stycznia 2014

"Gorączka 2" - Dee Shulman - recenzjaDee Shulman od dziecka chciała zostać pisarką. Zaczęła tworzyć już w wieku 6 lat. Napisała i zilustrowała około pięćdziesięciu książek, ale to Gorączka była jej pierwszą powieścią dla nastolatków. Autorka najczęściej pisze w swojej pracowni lub w pociągu, jednak najlepsze pomysły przychodzą jej do głowy podczas zakupów. Obecnie pracuje nad trzecim tomem cyklu.

Gorączka 2 - Shulman Dee Seth i Ewa wreszcie są razem. Dziewczyna nie przypomniała sobie jeszcze wszystkich szczegółów ze swojego ,,poprzedniego wcielenia’’, ale ukochany robi wszystko co w jego mocy, by tamte wspomnienia wróciły do niej. Niestety nie jest to jedyny problem zakochanych. Stan Ewy ciągle się pogarsza. Nawet najdrobniejszy wysiłek może doprowadzić ją do zapaści. Przez to większość czasu spędza ona w skrzydle szpitalnym elitarnej szkoły St Magdalene’s do której uczęszcza. Gdy ma ,,lepsze dni’’ to stara się chodzić na zajęcia, by nie robić sobie zaległości oraz uczestniczy w próbach zespołu muzycznego w którym śpiewa i gra na gitarze. Jednakże, jak długo jeszcze jej organizm będzie bronił się przed śmiercionośnym wirusem? Seth nie chce opuszczać ukochanej, choć wie, że musi wyruszyć w niebezpieczną podróż w czasie, aby przynajmniej spróbować zatrzymać rozprzestrzenianie się zabójczego wirusa.

Tymczasem w Parallonie dzieją się prawdziwe rewolucje. Matthias ściąga tam coraz więcej ludzi, a co najgorsze nie widzi w tym nic złego. Dopiero gdy ,,goście’’ zaczynają mu się wymykać spod kontroli dostrzega powagę sytuacji
.
W drugiej części Gorączki pojawiają się również nowe postacie m.in. dziennikarka Jennifer Linden oraz jej chłopak policjant Nick Mullard. Oboje nie mają pojęcia o istnieniu Parallonu, o wirusie, czy nawet o historii Setha i Ewy. Są zainteresowani tą sprawą ze względu na to, iż byli świadkami paru delikatnie mówiąc dziwnych zaginięć. Nie wiedzą jednak, że mają one związek z wirusem.

Tej książki nie da się określić jednym słowem, nawet kilka słów, by nie wystarczyło, żeby oddać te wszystkie emocje, niepewności, które towarzyszą nam od pierwszej strony. Tu po prostu przenosimy się w sam środek akcji, uczestniczymy w niej, mimo, że mogłoby się wydawać, iż jesteśmy tylko biernymi obserwatorami. Przeżywamy te same emocje co główni bohaterowie: strach, smutek, troska, radość, miłość. Dlatego oderwanie się od tej lektury, naprawdę graniczy z cudem. Wszystkie sprawy schodzą na dalszy plan, a my zagłębiamy się w tę czarującą historię.

Moim zdaniem jest to naprawdę dobra książka, która powinna znaleźć się na liście, każdego czytelnika, który chce przeżyć niesamowitą podróż. Ta powieść jest pełna zwrotów akcji, jest bardzo dopracowana, nieprzewidywalna i niesamowicie ekscytująca.

Uważam, że Wydawnictwo Egmont zrobiło kawał dobrej roboty, jeśli chodzi o okładkę. Już ona sama zachęca do sięgnięcia po tę lekturę. Jest naprawdę bardzo ładna. Mam nadzieję, że trzecia część Gorączki będzie niedługo, bo już nie mogę doczekać się dalszych przygód Ewy i Setha.


 Nikki, 15 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz