tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 24 stycznia 2014

"Percy Jackson i bogowie olimpijscy" - Rick Riordan - recenzja

W wieku 12 lat -  kiedy zaczyna się historia bohatera -  Percy chodzi do Yancy Academy, szkoły dla "trudnej" młodzieży. Pewnego dnia klasa Percy'ego i Grover'a -najlepszego przyjaciela naszego bohatera, a w dodatku satyra - wybiera się do muzeum na wystawę grecko-rzymską. Okazuje się, że nauczycielka matematyki to Erynia. 

Jedna z Łaskawych zaatakowała Percy'ego, lecz jednak udało mu się uratować dzięki Panu Brunner'owi. Pod opieką przyjaciela młody heros wraca do domu na wakacje. Jedzie razem z mamą do Montauk na plażę. Jednak gdy Grover odwiedza ich domek na plaży wszystko się zmienia. Mama Percy'ego chce odwieźć Percy'ego i Grovera na Wzgórze Herosów. Tam atakuje ich minotaur. Mama herosa zamienia się w złotą mgłę a sam bohater trafia półprzytomny do obozu. Obóz Herosów to jedyne bezpieczne miejsce dla dzieci pół-krwi, pod opieką centaura Chejrona uczą się wszystkich  umiejętności potrzebnych herosom. Po przebudzeniu się ze śpiączki Percy poznaje samego Dionizosa oraz Annabeth córkę Ateny oraz Luke'a syna Hermesa. Jednak nie wszystko jest cudowne. Percy ma na pieńku z Clarisse córką Aresa. Percy, Annabeth i Grover muszą udać się na misję, aby "znależć to co skradzione i należnie zwrócić" -kawałek pierwszej przepowiedni Percy'ego

Książka jest bardzo zabawna i ciekawa, w pewnych momentach nawet pełna grozy. 

Jest to powieść nie do końca mitologiczna. Bogowie żyją wśród ludzi na Olimpie na 600 piętrze Empire State Building. Na początku gdy przeczytałam pierwszą część nie chciałam czytać kolejnych. Jednak w pewną sobotę z czystych nudów sięgnęłam po drugą część. Czytałam ją cały dzień  i nie mogłam się oderwać. Polecam ją wszystkim, którzy chcą czegoś nowego. W tej książce przeżyjesz spotkania z bogami, i zmierzysz się z groźnymi potworami!

Jest to książka dla każdej grupy wiekowej.  Przeczytała ją nawet moja ciocia (nie jest ona znowu taka stara, ale młoda też nie jest :)) i nie mogła się oderwać. 

Szczerze polecam!


Greczynka, 13 lat


Seria ukazała się nakładem Wydawnictwa Galeria Książki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz