tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 8 stycznia 2014

"Święta Barbara. Patronka ciężkiej pracy" - recenzja filmu


Święta Barbara. Patronka ciężkiej pracy.

Niedawno miałam okazję zobaczyć film o znanej nam wszystkim świętej Barbarze, patronce górników. Mimo, że to popularna święta, bardzo mało o niej wiemy. Dlatego tym bardziej ucieszył mnie fakt, że będę mogła zgłębić wiedzę o Niej. 

Jest to włoski film fabularny i opiera się na  wielu faktach zaczerpniętych z różnych opowieści o tej świętej, które  w połączeniu dają wzruszającą historię. Pokazuje ona jak wielkim człowiekiem była Barbara i jak wiele musiała wycierpieć, aby zostać tym kim była. Zginęła bardzo młodo  w obronie wiary chrześcijańskiej.

Film wywarł na mnie ogromne wrażenie. W sposób niesamowity ukazał życie tej niezwykłej dziewczyny, jej odwagę i wytrwałość w dążeniu do osiągnięcia celu. Film wydany przez wydawnictwo Rafael należy do kolekcji Uczta Duchowa. Jest to jedyny film fabularny opowiadający o losach św. Barbary.

Nie mogę też nie wspomnieć, że reżyserka Carmine Elia, w tytułową rolę powierzyła prześlicznej Vanessie Hessler (znanej z Asterixa na olimpiadzie), która swoim wdziękiem bardzo dużo dała temu filmowi!

Polecam tym, których patronką jest św. Barbara i tym, którzy chcą poznać biografię tej nietuzinkowej dziewczyny.


Mary Jane, 17 lat

Film ukazał się nakładem Domu Wydawniczego Rafael.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz