tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 26 lutego 2014

"Pięć dni w Paryżu" - Danielle Steel - recenzja

Pięć dni w ParyżuDanielle Stell to autorka ponad 120 książek, które zostały przetłumaczone ma 43 języki i wydane w 69 krajach. Założycielka dwóch fundacji charytatywnych.

Peter wychował się na farmie i zawsze ledwo, razem ze swoją rodziną, wiązał koniec z końcem. Za to jego żona Kate to bogata córeczka swojego tatusia, który nawet po ślubie z Peterem, jest dla niej najlepszym przyjacielem i powiernikiem jej tajemnic. Peter jest farmaceutą, pracuje z firmie ojca Kate i jest pochłonięty pracą nad lekarstwem na raka, które ma uratować od śmierci miliony osób na świecie. Wiedzie spokojnie życie dopóki nie zobaczył jej…

Oliwia to żona senatora. Jest to kobieta, która wiedzie wygodne życie, ale w cieniu swojego męża. Odkąd on został politykiem - żona wcale się dla niego nie liczy, jest tylko jego maskotką, którą pokazuje, gdy nadchodzi czas wyborów, wieców. To dla niego Oliwia zrezygnowała z wielu marzeń. Ale pewnego dnia podczas ewakuacji hotelu pojawia się Peter, którego spotkanie diametralnie zmieniło jej życie.

Jak ułożą się ich losy po tym przypadkowym ale znaczącym spotkaniu?Aby odpowiedzieć na to pytanie musicie sami sięgnąć po tę książkę. Mnie osobiście Pięć dni w Paryżu Danielle Stell bardzo się spodobało. Książka wciąga od pierwszej do ostatniej strony. Obawiając się trochę nużącego początku po doświadczeniach z ostatnią książką tej autorki, przyznaję, że podeszłam do niej z dystansem. Lecz chyba niepotrzebnie, bo ta lektura okazała się tylko przyjemnością. Mimo, że jest to typowy romans, to historia opowiedziana przez autorkę jest niebanalna. Do końca akcja trzyma w niepewności, nie wiemy jak się skończy historia Petera i Oliwi. Na pewno mówi ona o trudnych wyborach jakie każdy z nas musi podejmować, o kłodach, które życie rzuca nam pod nogi. Ale pokazuje też, że nie warto dążyć „po trupach do celu” i trwać przy swoim zdaniu. 

Podsumowując moją opinię na temat tej książki mogę polecić ją każdemu z czystym sercem. Jest to lekka i przyjemna lektura, która wciągnie nie tylko miłośników romansów.

Grazia, 17 osób


Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz