tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 26 marca 2014

„Poradnik małego patrioty” - Marcin Przewoźniak - recenzja

Poradnik małego patrioty - Przewoźniak Marcin
„Poradnik małego patrioty” autorstwa Marcina Przewoźniaka, to krótka, bogato ilustrowana książka dla dzieci o patriotyzmie i Polsce. Znaleźć w niej możemy odpowiedzi na pytania nękające niejednego małego patriotę, a  przy okazji jest wspaniałą lekcją historii. 

Polska to kraj czy państwo? 
Którzy władcy Polski byli najfajniejsi? 
Czego patriocie nie wypada?  
Jak zostać bohaterem narodowym? 
Jak zostać Polkiem? 
Jakie istnieją Narodowe tradycje?  

To jeszcze nie wszystkie  pytania, na które odpowiedzi udzielą nam Zosia, Tadeusz i bocian Klekocik. Książka posiada wiele ilustracji i zdjęć, ułatwiających  czytanie i naukę. Możemy w niej znaleźć  drzewo genealogiczne polskich władców, jak i dużo pięknych zdjęć przedstawiających, charakterystyczne dla naszego kraju, widoki. 

„Poradnik młodego patrioty” jest wspaniałą książką, napisaną w humorystyczny i przyjemny sposób. Jest idealną propozycją dla małoletnich patriotów, chcących zaspokoić swoją ciekawość. Jest bardzo kolorowa i napisana w sposób ułatwiający odnajdywanie poszczególnych zagadnień. Czyta się ją bardzo przyjemnie, a wszystkie fakty same zostają w głowie. 

Polecam książkę wszystkim małym patriotom oraz tym, którzy nie są pewni, co to znaczy i zastanawiają się, czy to określenie do nich pasuje. Zachęcam też oczywiście wszystkich tych,  którzy po prostu są ciekawi świata. 

Ciri, 16 lat


Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Papilon,
 a do recenzji otrzymaliśmy ją od Grupy Wydawniczej Publicat. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz