tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 1 kwietnia 2014

"Banda Michałka" - Ewa Karwan - Jastrzębska - recenzja

Autorką "Bandy Michałka" jest Ewa Karwan- Jastrzębska, twórczyni książek dla dzieci i młodzieży. Ukończyła Wydział Filologii Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

"Banda Michałka" to opowieść o przyjaźni, pełna zabawnych historii i inteligentnych dialogów. Poznajemy w niej paczkę znajomych, którzy są praktycznie nierozłączni.

Banda Michałka
Przyjaciele zawsze się wspierają w myśl zasady: jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Banda nigdy się nie nudzi, gdyż zawsze ma pomysł jak ciekawie spędzić wolny czas.

Jak nakręcić ciekawy film?
Co zrobić, żeby zyskać popularność i stać się sławnym?
Czy ukryty talent może zmienić nasze życie?
Odpowiedzi na te, a także na wiele innych pytań znajdziecie w tej opowieści.

Prawdę mówiąc, w efekcie,  książka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Na początku nie byłam do niej przekonana, gdyż nie podobał mi się sposób, w jaki zostały napisane kolejne rozdziały. Każdy z nich opowiada inną historię, rzadko mającą coś wspólnego z poprzednią. Według mnie odbiera to szansę zapoznania się i utożsamienia z postaciami. Również sami bohaterowie pozostawiają wiele do życzenia. Większość z nich jest bezbarwna i pozbawiona charakteru.

Uważam jednak, że czas poświęcony na przeczytanie tej lektury, nie został zmarnowany. W książce roi się od śmiesznych, a czasami nawet przerażających przygód.

Polecam "Bandę Michałka" wszystkim miłośnikom lekkich i zabawnych opowieści. Na pewno się nie zawiedziecie.

Vanti, 13 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak.

2 komentarze:

 1. Vanti, bardzo dobra recenzja. ;) Autorka jest mi znana, dzięki słynnej "Agacie z Placu Słonecznego".
  Pozdrawiam, Marcelina
  marcelinaczyta.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałem książkę i też mi się podobała. Tylko jedna uwaga. Jak pogodzić inteligentne dialogi z bezbarwnymi postaciami. Coś tu nie styka :D. Logiki brak. Musisz się zdecydować. Dla mnie postaci są bardzo konkretne i gdybym miał w szkole wybrać charakterystycznego bohatera z książek, które czytałem na pewno wskazałbym któregoś z członków Bandy.
  A poza tym zgadzam się, że to zabawna książka i dobrze się ją czyta.
  pozdrawiam.
  Kamil

  OdpowiedzUsuń