tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 2 kwietnia 2014

"Płótno" - Agata Kołakowska - recenzja

Płótno - Agata KołakowskaPowieść "Płótno" opowiada o losach Niny.
W pierwszej części powieści bohaterka wiedzie szczęśliwe życie, ma partnera, pracę i przytulne mieszkanko. Jej pasją jest malarstwo, posiada w domu własną pracownię. Jej twórczość zostaje dostrzeżona i zaczyna odnosić sukcesy  w galerii. Szczęśliwa wraca do domu, gdzie czeka ją jeszcze większe szczęście. Michał, jej partner  -oświadcza się. Spełniona Nina w życiu uczuciowym, ma nadzieję, że jej marzenia - co do malarstwa także się ziszczą. W trakcie podróży z narzeczonym autem, mają wypadek. Nina z uszkodzoną dłonią trafia do szpitala .

Po wyjściu ze szpitala życie pary zmienia się. Michał nie radzi sobie z sytuacją, bardzo często wychodzi z domu, coraz mniej rozmawiają. Nina obawia się, że wypadek sprawił, iż Michał zmienił podejście do niej. Mężczyzna narzeka, że narzeczona nie tryska radością, mówi tylko o niesprawnych palcach, bólu … Nina postawia zapisać się na rehabilitację. Tam poznaje Marcina młodego rehabilitanta. Między nimi nawiązuje się przyjaźń i dzięki niemu poznaje Alicję...
Michał zamiast wspierać swoją ukochaną w chorobie, woli spełniać się w roli reportera.  To prowadzi do rozstania.

Czy Nina pozbiera się po odejściu Michała?
Czy poradzi sobie z chorobą? 

Przeczytajcie koniecznie, bo jest to wspaniale napisana książka. Daje sporo do myślenia ludziom zdrowym, uświadamiając nam, jakimi jesteśmy szczęściarzami mając sprawne nogi, ręce, możliwość biegania,pisania. Mnie ta historia urzekła, mam nadzieję, że i wam się spodoba!


Serdecznie polecam!
Lily, 18 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz