tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 28 maja 2014

Fotorelacja z 5. Warszawskich Targów Książki

Targi Książki to impreza bardzo wyczekiwana przez wielu moli książkowych. W ostatnim czasie wiele miast zaczęło organizować podobne akcje – Kraków (już od 18 lat), Katowice, Łódź, Poznań oraz Warszawa. W minioną sobotę (24 maja) miałyśmy okazję uczestniczyć w 5. Warszawskich Targach Książki i powiemy Wam, że opłacało się wstać o 3:00 w nocy, aby znaleźć się tamtego dnia na Stadionie Narodowym!

Do Warszawy troszkę się jedzie, ale ciągle towarzysząca nam myśl, że za chwilę znajdziemy się wśród moli książkowych sprawiła, że droga minęła bardzo szybko. Kilka minut przed 9:00 rano wjechaliśmy do Warszawy, a chwilę później znaleźliśmy się pod Stadionem Narodowym.

Targi zaczynały się dopiero o 10:00, dlatego przed otwarciem mogłyśmy spotkać się ze znajomymi blogerkami, które również przyjechały na 5. Warszawskie Targi Książki z różnych stron Polski. Radości nie było końca. To cudowne, że wielu ludzi przyjeżdża z tak daleka, aby uczestniczyć w wielkim, książkowym święcie.

O 10:00 w korytarzach Stadionu Narodowego było niewielu gości, prawdziwy tłum przybył tam dopiero między 12:00 a 13:00. Korzystając z porannych godzin, odwiedziłyśmy kilka stoisk ulubionych wydawnictw i kupiłyśmy pierwsze książki. Wydawnictwa spisały się znakomicie, przygotowując bardzo atrakcyjne rabaty, promocje, spotkania z autorami i dodatki.

Najlepiej według nas prezentowało się Wydawnictwo Jaguar, Wydawnictwo DREAMS, Wydawnictwo Prószyński i S-ka oraz Wydawnictwo Rebis, które przyciągały klientów pięknym wystrojem i atrakcyjnymi ofertami.

Zaletą organizacji Targów Książki na Stadionie Narodowym były duża przestrzeń, klimatyzowane korytarze oraz mnóstwo miejsca na trybunach. Po kilku godzinach chodzenia od stoiska do stoiska przyjemnie było usiąść sobie na wygodnych fotelach, złapać oddech i odpocząć. Na płycie głównej zostały zorganizowane gry i zabawy dla dzieci. Ponadto rozłożono leżaki, na których można było położyć się i przyglądnąć się nowo zakupionym książkom.

5. Warszawskie Targi Książki zostały bardzo dobrze zorganizowane. Było bardzo ciekawie, a po kilku godzinach chodzenia byłyśmy dosłownie padnięte. Nie zmieni to faktu, że sobota była dniem idealnie spędzonym! Pobudka o 3:00 w nocy opłaciła się :). Tyle czasu wśród ludzi, którzy też kochają książki, utwierdziło nas w przekonaniu, że czytelnictwo wcale nie umiera! Miło było patrzeć na pełne korytarze, rozmawiać z wydawcami i dowiadywać się ciekawych rzeczy o nadchodzących premierach. Oby w Polsce podobne targi były organizowane częściej!

Przygotowały:
Weronika Włodarczyk (Vivien)

Gabriela Matlak (Layla)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza