tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 27 maja 2014

"Księga Sandry" - Tamora Pierce - recenzja


Tamora Pierce (ur. 13 grudnia 1954) to autorka literatury fantasy dla młodzieży. Oprócz „Kręgu Magii” ma na swoim koncie ponad 20 wydanych książek, w tym także kilka serii. Jedną z bardziej znanych jest „Pieśń o lwicy”

Księga Sandry - Tamora Pierce„Księga Sandry” to pierwsza część serii „Krąg Magii”, opowiadającej o czwórce dzieci: Sandrilene, Tris, Daji i Briarze. Każde z nich pochodzi z zupełnie innego świata i jest w jakiś sposób odrzucone przez swoich rodaków. Ale też każde z nich jest obdarzone magicznym talentem. 

Talentem nietypowym, bo nie potrafią komunikować się telepatycznie, ani walczyć magią. Ich moce są związane z nieco bardziej przyziemnymi sprawami: roślinami, obróbką metali, tkactwem. Losy dzieci splatają się ze sobą w Wietrznym Kręgu, gdzie powoli uczą się panować nad sobą oraz swoimi talentami i odnajdują akceptację. Jednak czeka ich jeszcze próba – nie tylko mocy, ale i wzajemnego zaufania…

Ta książka to opowieść o poszukiwaniu akceptacji przez młodych ludzi, pracy nad sobą oraz o tym, że nie warto trzymać się stereotypów i szufladkować innych ze względu na pochodzenie.

Tamora Pierce pisze żywym, barwnym językiem, który łatwo wprowadza nas w Krąg Magii, ale jednocześnie skłania do zastanowienia. Naprawdę polecam!


Maggie, 14 lat

Wydawnictwu Initium dziękuję za fajną rozrywkę podczas czytania tej książki.

1 komentarz:

  1. Czytałam. Bardzo mi się podobała i sięgnęłam po następne części :)
    Zaprzaszam do siebie:
    http://zkotemwsrodksiazek.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń