tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 26 maja 2014

„Kto to być może o tej porze?” - Lemony Snicket - recenzja

Lemony Snicket jest autorem serii Niewłaściwych Pytań, a zarazem głównym bohaterem wielu swoich powieści. Jedną z nich jest właśnie „Kto to być może o tej porze?”.

Kto to być może o tej porze? - Lemony SnicketKsiążka ta jest krótka, lekka i przyjemnie się ją czyta. Powieść przeznaczona dla każdego – spodobała się zarówno mnie, jak i mojej młodszej siostrze.

Marzący o byciu tajnym agentem Lemony zostaje terminatorem i pod okiem mistrzyni, S. Teodory Markson, odbywa szkolenie. Okazuje się jednak, że wbrew temu co mówi o sobie Teodora, nie jest ona najlepszą agentką, a Snicket przerasta ją intelektualnie. Zważywszy na to, że chłopak ma dopiero trzynaście lat, jest to ewenement w agencji. „Uczeń przerasta mistrza” – to stwierdzenie idealnie tutaj pasuje. Dzięki swojemu sprytowi Snicket zaskakuje, a jego osobowość sprawia, że nie można go nie lubić. Mimo nawyku zadawania niewłaściwych pytań jest bardzo sympatycznym bohaterem.

Książka bardzo mi się podobała i wiele razy uśmiałam się do łez. Jej minusem jest jednak to, że opisy są zbyt długie i szczegółowe jak na tego typu książkę. Nudzą one i sprawiają wrażenie jakby autor chciał na siłę przedłużyć akcję powieści. Drugim minusem jest zbyt zaawansowane słownictwo, jak na dzieci. „Ekscentryczny chłopiec”, nie może zaciekawić maluchów lubiących historie proste i w których wiele się dzieje.


„Kto to być może o tej porze” polecam wszystkim, którzy uwielbiają opisy, szalone przygody, a przy tym kochają się śmiać.

Domina Nigrum, 13 lat


Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz