tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 13 maja 2014

„Miłość o smaku cannoli” - Jennifer Probst - recenzja

Jennifer Probst napisała swoją pierwszą książkę mając dwanaście lat. Probst jest dzisiaj autorką bestsellerów, publikuje romanse. Pisze także książki dla dzieci.

Miłość o smaku cannoliMiranda po bolesnym rozstaniu z Gavinem Luciano nie związała się z żadnym mężczyzną, za to spełnia się zawodowo jako dziennikarka kulinarna. Gavin Luciano na trzy lata opuścił swoje rodzinne miasto, aby szukać spełnienia i szczęścia. Teraz wraca, aby pomóc swojej rodzinie prowadzić włoską restaurację stojącą na skraju bankructwa. 

Po trzech latach drogi Mirandy i Gavina znowu się przecinają. Przypadkiem spotykają się gdy Miranda przyszła napisać recenzje o restauracji rodziny Gavina,  i okazuje się że dawne uczucia jeszcze nie wygasły.  

Miranda traci kontrolę nad swoimi uczuciami, ale postanawia się zemścić na Gavinie. Z jakim skutkiem? O tym musicie się sami przekonać


Książka Jennifer Probst Miłość o smaku cannoli to na pewno bardzo wciągająca pozycja dla osób, które lubią romanse oraz książki o dość przewidywalnym zakończeniu. Mimo tego, że od początku możemy się domyślać jak zakończy się ta historia, to książkę czyta się bardzo przyjemnie i szybko, nie chce się jej odłożyć. Bardzo zaciekawiło mnie co to właściwie jest to cannoli, więc zasięgłam porady u wujka Google. Okazało się, że cannoli to nic innego jak chrupiące rurki wypełnione po brzegi nadzieniem z sera ricotta. W smaku często słodkie-gorzkie. Słodko-gorzki jest właśnie związek Mirandy i Gavina. 

Książka w paru momentach rozbawia do łez, w innych za to już jest poważna. Autorka bardzo dobrze ułożyła powieść, u mnie dużym plusem są dialogi, a w tutaj właśnie jest ich dużo. Mimo jednej wady czyli przewidywalności końca, książka bardzo mi się spodobała. Może dlatego, że bardzo lubię romanse i książki lekkie, zawierające historie z happy endem. W wielką chęcią sięgnę na pewno po inne książki tej autorki. I was zachęcam do tego samego, bo zbliża się pora wakacji, a podczas odpoczynku warto przeczytać jakąś książkę:)

 Grazia, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Akapit Press,
a do recenzji otrzymaliśmy ją od Księgarni Matras.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz