tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 13 czerwca 2014

"Maks i niezwykłości" - Katarzyna Zychla - recenzja

"Maks i niezwykłości" to książka, której autorką jest Katarzyna Zychla, wydało ją wydawnictwo Skrzat, a ilustracje zrobiła Agnieszka Filipowska.  

Książeczka ta jest jedną z wielu w serii "Świat Maksa". Maks to hipopotam, o którym Zychla napisała trzy krótkie historyjki. Ma on rodzinę oraz grono przyjaciół i fantastyczne przeżycia. 

Pierwsza z opowieści nosi tytuł "Maks i złote kuleczki", którymi okazują się być małe kurczątka. Zuzia - siostra Maksa - i sam Maks opiekują się kurczątkami, gdyż nie znaleźli ich mamy. Później wyrastają z kurczątek piękne kurki.

Druga historyjka "Maks i skarbonka" opowiada o tym jak Zuzia i Maks dostali od swojej babci świnki-skarbonki i próbują oszczędzać. Maksowi nie udaje się ta sztuka, a Zuzi owszem, więc jest mu bardzo przykro. Wkrótce mama pomaga mu zacząć odkładać pieniążki, aby później coś sobie kupił jak jego siostra. 

"Maks i mydlane bańki" to tytuł trzeciej i ostatniej historii o Maksie. Z kolei ta opowieść jest o tym, że Maks nazajutrz miał przekroczyć próg przedszkola po raz pierwszy i to była okazja, żeby mama poszła z nim do sklepu z zabawkami, gdzie mały hipopotam mógł sobie wybrać jedną zabawkę. Długo nie wiedział co kupić lecz w końcu wybrał bańki mydlane, aby je puszczać z przyjaciółmi.

Już na pierwszy rzut oka książeczka jest bardzo przyjemna, cieszy oko różnorodną gamą kolorów, przyjemnymi rysunkami zwierzątek, dużymi literami i małą ilością stron. Bardzo podoba mi się w niej to, że niektóre wyrazy odznaczają się od reszty tekstu większą czcionką oraz różnymi kolorami przez co aż chce się je czytać. Kolejną zaletą jest też to, że w książeczce nie znajdziemy trudnych wyrazów. 

"Maks i niezwykłości" polecam do czytania dzieciom lub do czytania przez same dzieci, na pewno sprawi im to dużą frajdę!


Lucinda, 18 lat


Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Skrzat. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz