tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 2 czerwca 2014

"Siły ciemności" - Nora Roberts - recenzja

Siły ciemności - Nora RobertsJak wielu z nas chciałoby rzucić wszystko, wyjechać gdzieś, gdzie nikt nas nie zna i zacząć od początku? Chyba każdy myślał kiedyś o czymś takim, ale nie każdy ma odwagę coś takiego zrobić. I chociaż zwykle są to tylko przelotne plany, główna bohaterka tej powieści - Iona postanawia iść za tym pomysłem i przeprowadza się na stałe do małej irlandzkiej wioski.

Zamieszkuje u swoich kuzynów – Connora i Branny. Wydaje się, że szczęście jej sprzyja. Iona znajduje pracę w stadninie koni, o jakiej zawsze marzyła i zakochuje się z wzajemnością w jej właścicielu. Na dodatek razem z kuzynką zgłębia tajemnice własnej mocy i pochodzenia. Wszyscy troje bowiem są potomkami potężnej czarownicy Sorchy.

Jednak w każdej historii pojawia się zło. Nad rodziną Iony krąży pradawna klątwa, którą może złamać jedynie ich trójka. Razem z przyjaciółmi jednoczą swe siły by pokonać złego czarownika Cabhana, który od pokoleń stara się zdobyć moc będącą darem a równocześnie przekleństwem.

Książka niesamowicie mnie wciągnęła. Napisana jest bardzo lekko, przyjemnym językiem, którym posługujemy się na co dzień. Fani romantycznych, bajkowych historii na pewno będą zachwyceni tą pozycją. 

Powieść Nory Roberts Siły Ciemności to pierwszy tom trylogii Rodziny O'Dwyer'ów. A ja już wiem, że sięgnę po kolejne...                                                                                                                      Iguana, 14 lat


Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz