tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 16 września 2014

"Gry i zabawy Mikołajka" - recenzja

Gry i zabawy Mikołajka
Mikołajek - tą postać zna niemal każdy. Jego historyjki były dołączane do płatków śniadaniowych i zostały o nim nakręcone dwa filmy. Powstało również multum książek Mikołajkopodobnych . Do takich należą "Gry i zabawy Mikołajka". 

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że nie jest to książka, którą się przeczyta i odda. Taki tom warto po prostu mieć na półce żeby np. w sytuacji kiedy wpadnie młodsze rodzeństwo z kolegami, znaleźć im tam jakąś zabawę. Ale nie tylko, bo w tej książce dosłownie każdy znajdzie coś dla siebie. Zaczyna się od wyliczanek i krótkiego przedstawienia bohaterów. Każdy z nich będzie nas uczył czegoś innego. Joachim pokazuje nam gry w kulki, Mikołajek przedstawia swoje ulubione kawały, Euzebiusz zna mnóstwo gier, Ananiasz (po którym spodziewałam się tego, że jako postać nielubiana nie będzie miał żadnego wkładu) zajmuje się szyframi i zagadkami, Alcest podaje swoje ulubione przepisy (co akurat było do przewidzenia), Kleofas robi papierowe samolociki i inne zabawki, Jadwinia bawi się w "dziewczyńskie zabawy", a Ludwiczka uwielbia wszelakie gry z piłką. 

Książka jest o tyle fajna, że każda osoba zajmuje się rzeczami niezwykle dla niej charakterystycznymi. Myślę, że bardzo spodoba się ona wszystkim maluchom, ponieważ mimo wszystko dla osób nieco starszych będzie ona po prostu nudna. Jednak ja mam w kwestii wariacji na temat Mikołajka, dość zaniżone wymagania i do szczęścia wystarczy mi jedynie odrobina jego dziecięcego optymizmu i ten charakterystyczny dla niego język (,, No bo co w końcu kurcze blade?!"). Jestem jednak zawiedziona tym, że nie wszystkie postacie zostały uwzględnione, np. Rufus czy Gotfryd. Przez to czuć, że mimo wszystko czegoś tu brakuje.

Podsumowując, polecam tę książkę. Warto ją przeczytać, choćby z ciekawości. Jednak jeśli nie jesteś zagorzałym fanem Mikołajka i ukończyłeś szkołę podstawową, nie będzie to dla Ciebie żadna rozrywka.Sheri, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz