tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 22 września 2014

"Idealne życie" - Danielle Steel - recenzja

Danielle Steel  to autorka ponad 120 książek przetłumaczonych na aż 43 języki i wydanych w 69 krajach na całym świecie. Miliony kobiet na całym świecie ją pokochały za jej niepowtarzalny styl.

Okładka książki Idealne życieBalise poznajemy jako kobietę, która na pozór wiedzie życie idealne. Ma wszystko czego zapragnie, idealną pracę w telewizji, częste podróże zagraniczne, ale czy jej życie tak naprawdę jest bez skazy?

Okazuje się, że Blaise ma córkę, która mieszka kilkanaście kilometrów od niej. Salima jest niewidoma odkąd była dzieckiem, mieszka i uczy się w szkole dla niewidomych, przez co rzadko spotyka się z matką. Gdy przyjaciółka, a zarazem opiekunka Salimy umiera, na pewien czas dziewczyna przeprowadza się do matki. Na ten okres, jako opiekuna Blaise zatrudnia Simona, który ma pomóc usamodzielnić się Salimie. Opiekuje się zarówno Salimą jak i Blaise, która wreszcie czuje, że ktoś się o nią troszczy.Książka Idealne życie Danielle Steel, to kolejna jej powieść, z którą miałam okazje się spotkać. Mimo, że czytając książkę, często przenosimy się do świata idealnego, bez większych problemów to i tak nie można jej odłożyć. Styl pani Steel dla mnie dość specyficzny, bo nikt tak pięknie nie mówi o uczuciach takich jak miłość, zrozumienie czy nawet cierpienie i samotność, nie pozostawia sobie obojętnych. Mimo tego, że wiele osób może zarzucić tej książce odrealnienie, to moim skromnym zdaniem warto po nią sięgnąć. Pokazuje, że miłość nie zna granic, a szczęście można znaleźć w każdej chwili.

Grazia, 18 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Między Słowami. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz