tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 23 września 2014

"O krok za daleko" - Tina Seskis - recenzja

Czy potrafilibyście w tej chwili opuścić wasze rodziny i rozpocząć nowe życie pod innym imieniem, w obcym mieście, bez znajomych i przyjaciół? Cat, a właściwie Catherine Emily, postanawia odejść od męża i zacząć nowe życie. Posiada tajemnicę, której nikt nie zna. Jednego dnia jest kochającą żoną, a następnego ucieka od swojej tożsamości i stara się zapomnieć o swoim życiu.

W dzieciństwie Emily starała się znaleźć drogę do porozumienia ze swoją siostrą bliźniaczką -Caroline, która zawsze robiła wszystko żeby zniszczyć spokój rodziny. Jednak kiedy w wieku 15 lat wpada w skrajną anoreksję, siostry zaczynają się dogadywać. Czasami zdarzają się wybryki Caroline, ale Cat stara się ją wspierać na tyle, na ile może. Chce naprawić błędy rodziców, i kiedy dowiaduje się o przeżyciu przez siostrę zamachu terrorystycznego, bez wahania jedzie ją wesprzeć.

Życie Emily wydaje się być idealne. Ma wspaniałego męża Bena, wspierających rodziców i Charlie'go. Jednak coś się wydarzyło w przeszłości, co nie pozwala Emily żyć normalnie. W obcym dla siebie Londynie poznaje Angel, która pomaga jej przeżyć oraz wciąga ją w mroczny świat narkotyków. Kiedy dochodzi do zabójstwa sławnego piłkarza Robbego, cały jej świat staje na głowie. Jak to możliwe, że adwokatka na sali sądowej staje się oskarżoną?

Tego dowiecie się z książki „O krok za daleko” autorstwa Tiny Seskis. Jest to thriller psychologiczny, dobrze się go czyta i przeżycia bohaterów wciągają nas bez końca. Jedyne, czego nie polubiłam w tej książce było to, że autorka bardzo chaotycznie przeskakuje z wydarzeń teraźniejszych do przeszłych. Czasami jest naprawdę trudno się w tym wszystkim połapać, ale po kilkunastu rozdziałach przyzwyczajamy się do tego i cały obraz historii wyłania się z mgły. 

Książka jest napisana łatwym do zrozumienia językiem, a akcja płynie wartko.  Książka pozytywnie zaskoczyła mnie tym, że bohaterowie nie są wyidealizowani, przez co stają się bliżsi czytelnikowi. Przeczytanie „O krok za daleko” zajęło mi blisko dwa wieczory. Po prostu nie można się oderwać! Jest ogromnym plusem, że autorce udało się napisać książkę w taki sposób, iż zmusza czytelników do zabawy intelektualnej, ponieważ nie każdy okazuje się być tym, za kogo bierzemy go na początku. Świetne zwroty akcji i ciekawy opis bohaterów.

                                                                                                                                                             Serdecznie polecam.

                                                                                                                                                                            Dydelf, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz