tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 12 września 2014

"Szukaj mnie" - Weronika Wierzchowska - recenzja

Weronika Wierzchowska to chemiczka z wykształcenia, zawodowo związana z małą firmą produkującą kosmetyki. Gotuje z zamiłowania, wychowuje córkę i pisze książki próbujące połączyć historie kobiet żyjących przed laty z historiami kobiet współczesnych. Mając takie założenie zabrała się do pisania "Szukaj mnie".

Szukaj mnie - Weronika WierzchowskaJest to historia opowiadająca o Julii, singielce z Warszawy. Ma ona niezbyt ciekawe życie, które spędza na pracy w tygodniu i upijaniu się winem oraz opychaniu słodyczami z przyjaciółkami w weekendy. W tym towarzyszy jej ukochany spasiony kocur - Gary. Jednak to wszystko się zmienia kiedy pewnego dnia dostaje w spadku, po niedawno zmarłej ciotce, tajemnicze pudła. W jednym z nich znajduje list od niej i fragment pamiętnika swojej praprababki Józefiny, w którym opisuje ona swój namiętny romans z rosyjskim żołnierzem. Julia zafascynowana dalszym ciągiem historii wyrusza zgodnie ze wskazówkami zawartymi w liście na poszukiwanie pozostałych fragmentów pamiętnika. Zaczyna się inspirująca podróż, w której pomaga jej przystojny prawnik.

Książka jest bardzo ciekawa i wciąga niemal od pierwszej strony. Autorka opisuje w niej masę oryginalnych kobiet, tak że każda czytelniczka będzie mogła z którąś się utożsamić. Nie ma tu owijania w bawełnę, każda postać jest ciekawa i naturalna. Jednak nie sądzę, aby chłopcy byli zainteresowani lekturą, bo jest ona typowo damska :). Tak samo wydaje mi się, że miłośnicy science- fiction lub fantasy nie znajdą tu nic dla siebie.

Historia fajnie się kończy, zostawia lekki niedosyt. I choć może nie jest to wstrząsająca powieść, to bardzo przyjemnie i szybko się ją czyta. Szczerze ją polecam i zachęcam do lektury!


Sheri, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz