tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 29 października 2014

„Rysiek i Królik w szortach” - Katarzyna Urbaniak, Krzysztof Budziejewski, Łukasz Piotrkowicz - recenzja

Katarzyna Urbaniak, Krzysztof Budziejewski i Łukasz Piotrkowicz są autorami komiksu poświęconego dzieciom, pt. „Rysiek i Królik w szortach”. Utwór ukazał się w 2014 roku nakładem Wydawnictwa Egmont.

okładka
Książka opowiada o przygodach dwóch przyjaciół Ryśka i Królika. Bohaterowie są zupełnie inni: Rysiek jest pełen energii, nieprzewidywalny, nie zastanawia się nad konsekwencjami swojego zachowania i do tego ma ponadprzeciętny talent do pakowania się w kłopoty. Królik, w przeciwieństwie do swojego przyjaciela, jest spokojny, pisze wiersze, choć czasami daje się namówić na realizacje szalonych pomysłów Ryśka. Przyjaciele spędzają razem bardzo dużo czasu w szkole oraz po zajęciach. W pięciu krótkich i zabawnych historyjkach koledzy pokonają szkolnych chuliganów, stworzą własną sztukę - na murze, spróbują odrobić razem zadanie domowe, wezmą udział w konkursie gier komputerowych oraz po raz pierwszy Królik się zakocha.

Komiks napisany jest prostym językiem tak, że czyta się go szybko i z przyjemnością. Przygody Ryśka i Królika są zabawne, wciągające i trudno przewidzieć ich zakończenie, które niewątpliwie miejscami zaskakuje.
Warto, również wspomnieć, że ten utwór został nagrodzony w pierwszej edycji konkursu im. Janusza Christy ogłoszonego przez Wydawnictwo Egmont. Janusz Christa (1934-2008) był jednym z najwybitniejszych twórców polskiego komiksu. Jego dzieła to m.in. : „Kajko i Kokosz”, „Kajtek i Koko”, czy „Gucek i Roch”.

Myślę że utwór „Rysiek i Królik w szortach” autorstwa Katarzyny Urbaniak, Krzysztofa Budziejewskiego i Łukasza Piotrkowicza to utwór, który spodoba się dzieciom w każdym wieku i do którego chętnie będą chciały wracać.


Tilia, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz