tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 6 października 2014

„Dom na plaży” - Sarah Jio – recenzja


Okładka książki Dom na plaży
                Przy wyborze książek jestem zazwyczaj bardzo przewidywalna i trzymam się z dala od tych, których głównym wątkiem jest historia miłosna. Gdy zostałam poproszona o recenzję powieści Sarah Jio „Dom na plaży”, stwierdziłam, że może warto sięgnąć czasem po coś zupełnie innego. I przyznam szczerze, że tego wyboru nie żałuję. Książka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła.


                Historia toczy się w czasie II wojny światowej i opowiada o losach Anne, młodej pielęgniarki. W jej życiu wszystko jest starannie zaplanowane, ma bogatych rodziców, kochającego i przystojnego narzeczonego. Pod wpływem koleżanki i licznych przemyśleń podejmuje decyzję, która zmienia jej życie o 180 stopni. Wyjeżdża na front na wyspę Bora-Bora na Oceanie Spokojnym, by pomagać rannym żołnierzom. 

Jak to wszystko wpłynie na relacje, które dotychczas stworzyła? 
Czy poradzi sobie w trudnych warunkach, z dala od rodzinnego domu, ciężko pracując? 
Jakie tajemnice kryje tytułowy dom na plaży? 

Odpowiedzi na te pytania odkrywamy stopniowo na kolejnych kartkach książki, gdy wraz z bohaterami uczestniczymy w zaskakujących sytuacjach i przeżywamy z nimi pełen wachlarz emocji – od wielkiej miłości po głęboką nienawiść.

                Myślę, że pomimo pewnych schematów typowych dla romansów, „Dom na plaży” to naprawdę dobra  powieść. Wielkie ukłony w stronę autorki i tłumacza – lekki styl i starannie dobrany język sprawiają, że książkę czyta się szybko i bardzo przyjemnie, a barwne opisy działają na wyobraźnię i przenoszą czytelnika w gorący, pachnący hibiskusem klimat wyspy Bora-Bora. Polecam jako lekką lekturę na chwilę jesiennego relaksu!


                                                               PumpkinPie, 19 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz