tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 17 listopada 2014

‘’Błękitnokrwiści’’ – Melissa de la Cruz - recenzja

Okładka książki BłękitnokrwiściNigdy nie lubiłam książek o wampirach. Zawsze przepełniał je ten pseudomroczny klimat. Po "Błękitnokrwistych" sięgnęłam, mając nadzieję na poprawę wizerunku wampira w moich oczach. Nie udało mi się to, ale niesamowicie się wciągnęłam!

Główną bohaterką jest Schuyler Van Alen. To uczennica Duchesne – elitarnego liceum dla snobów. Dziewczyna czuje, że tam nie pasuje. W odróżnieniu do swoich koleżanek nie nosi drogich ciuchów od znanych projektantów, nie imprezuje, nie umawia się z chłopakami. Jest po prostu zwyczajną nastolatką. A może jednak nie tak zwyczajną… Bo Schuyler to wampirzyca. Jedna z wielu żyjących w Nowym Jorku. Wampiry są najbogatszymi mieszkańcami miasta, elitą, śmietanką towarzyską. Toczą beztroskie życie do czasu gdy jedna z nastoletnich wampirzyc zostaje zamordowana. Co jest na tyle potężne by zabijać nieśmiertelne istoty?

Pierwsza połowa książki nie zainteresowała mnie. Zupełnie nic się tam nie działo. Wampiry nie zostały nawet wspomniane. Miałam wątpliwości co do tego, kto jest główną bohaterką. Dopiero później zaczęła się "ciekawsza część" książki.

Z jednej strony nudziły mnie długie opisy każdego stroju, wymienianie każdej marki i irytowała mnie główna bohaterka. Ale z drugiej strony nie mogłam przestać! Co prawda "Błekitnokrwiści" nie są zbyt ambitną lekturą, lecz doskonale sprawdzają się jako przerywnik, czy tzw. ’’odmóżdżacz’’ po męczącym dniu w szkole i z chęcią sięgnę po następne części!


Olehandra, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Jaguar.

1 komentarz: