tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 14 listopada 2014

"Cześć, księżniczko!" - Blue Jeans - recenzja

Okładka książki Cześć, Księżniczko!     Jak powszechnie wiadomo, przyjaźń jest jedną z najpiękniejszych rzeczy, jaka może przytrafić się człowiekowi. Najpiękniejszą jest miłość. Jednakże, co się stanie gdy te dwie wartości staną się przyczyną sporu między najlepszymi przyjaciółmi?

     Akcja rozgrywa się w słonecznym Madrycie, gdzie szóstka nastolatków przeżywa kolejne wzloty i upadki. Rául jest jednym z najprzystojniejszych chłopców w szkole, lecz jego pewność siebie jest udawana. Eli nie zna słowa ,,niemożliwe’’ i każdego dnia udowadnia swoją atrakcyjność podrywając kolejnych chłopaków. Valeria to nieśmiała dziewczyna, od roku zakochana w Ráulu. María przygląda się światu zza szkieł okularów, obserwuje ludzi i stara się ukryć swój sekret. Ester, z perfekcyjną grzywką, nie chce zdradzić przyjaciołom, kto jest miłością jest życia, a Bruno próbuje ułożyć sobie życie na nowo po tym jak złamano mu serce. Kiedyś, byli sobie tak bliscy, że założyli Klub Odtrąconych, czyli takich, których nie chciało społeczeństwo. W ten sposób stali się dla siebie nawzajem ważni niczym członkowie najbliższej rodziny. Jednakże z biegiem czasu ludzie się zmieniają. Uczucia nie pozostają takie same. A wraz z czasem wkraczania w dorosłość pojawia się miłość, która czasem może popsuć więcej niż człowiek mógłby przypuszczać. Jak wpłynie ona na relacje między przyjaciółmi?

     Cześć, Księżniczko! jest w sumie dość lekką powieścią, którą można przeczytać w jeden, ewentualnie dwa wieczory. Na początku czytelnik może być jednak trochę zdezorientowany w akcji, ze względu na dużą ilość bohaterów i niezbyt dokładnie zaznaczone przejścia z opowiadania losów jednej osoby do drugiej. Uczucie zagubienia mija jednak dość szybko i wkręcamy się w losy nastolatków. Ich problemy są bliskie każdemu dojrzewającemu człowiekowi, a pytania jakie stawiają są uniwersalne. Najbardziej spodobała mi się postać nieszczęśliwie zakochanego Bruna. Chłopak pod głupim uśmiechem i niezbyt wyszukanymi tekstami maskuje swoje prawdziwe uczucia. Myślę, że takie zachowanie jest dość często spotykane w dzisiejszym świecie. Pomysł bohaterów na założenie ,,Klubu odtrąconych’’, uważam za naprawdę genialną ideę.

     Bardzo mi się podobała ta książka więc gorąco polecam ją wszystkim dziewczynom, które pragną przeczytać wzruszająca i trzymającą w napięciu powieść o miłości.

     Blue Jeans to pseudonim pochodzącego z Sewilli Francisco de Pauli Fernandeza. „Piosenki dlaPauli” to jego debiutancka powieść miała swoje początki w Internecie, dopiero za namową fanek Fernandez zdecydował się na opublikowanie jej w wydawnictwie Everest. W Hiszpanii książka odniosła spektakularny sukces, bijąc w rankingach popularności największe przeboje z uwielbianego gatunku paranormal romance.

    Druga część Cześć, Księżniczko! to już wydana Nie uśmiechaj się, bo się zakocham…


Nikki, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Jaguar.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz